Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kangert läheb Girole etapivõitu noolima

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tanel Kangert | FOTO: KENZO TRIBOUILLARD/AFP

Viimastel nädalatel Astana jalgrattameeskonnas toimunut on raske sõnadesse panna. Esmalt langes vigastuse tõttu ansamblist välja Itaalia velotuuril liidrirolli kandma pidanud Fabio Aru, siis aga hukkus traagiliselt teda asendama pidanud Michele Scarponi. Raskete aegade kiuste otsustas Astana siiski aasta esimesel suurtuuril starti tulla, eesmärgiks esialgu vaid etapivõitude püüdmine.

Astana rattur Tanel Kangert on tänavusel Giro d’Italial ainuke eestlane, kellele pöialt hoida, kuna Katjuša-Alpecini rattur Rein Taaramäe loobus kehva vormi tõttu startimisest. Tegelikult polnud Kangertki päris kindel, kas ta Girol üldse võistleb, kuid siis tuli vahepeal kadunud motivatsioon tagasi ning tujugi on iga päevaga paremaks läinud.

«Pärast kõike, mis meie tiimiga viimasel ajal juhtunud on, tahan jälle võidu sõita. Kahtlesin, kas leian emotsiooni üldse üles. Hooaja algus on ju kehvasti läinud ja enesekindlust pole just ülearu,» lausus 30-aastane eestlane.

Kangert on enne Girot realist. Ta tunnistab, et Astana koosseis on mulluse tiitlivõidu kaitsmiseks nõrk. Selget liidrit meeskonnas pärast Scarponi hukkumist pole, sealjuures starditakse velotuurile kaheksa mehega. Üks koht jäetakse sümboolselt Scarponile.

«Tulejõudu on meil seetõttu natuke vähem,» tunnistas Kangert. Samas on ühtlasel ja selge liidrita meeskonnal tema sõnul üsna hea võimalus püüda etapivõite. Just see ongi tiimi põhiline eesmärk.

«Arvestades juhtunut, siis ilma kindla liidrita ongi kõige parem sõita. Sellise kaliibriga meest, kes kindla peale üldarvestuses esikümnesse sõidab, meil lihtsalt pole,» lausus Kangert.

Etapivõitu läheb püüdma ka Kangert ise. Hooaja alguses pole ta küll soovitud tulemusi näidanud, kuid jalgrattaspordis võib tema sõnul igasuguse vormiga hea õnne ja õige taktika korral etapi võita. «Kokkuvõtet muidugi juhusega ei võideta, aga etappe küll,» sõnas Kangert. Tegelikult pole välistatud seegi, et ühel hetkel proovib keegi Astanast ka kokkuvõtte peale sõita, kuid seda vaadatakse jooksvalt.

Kui Taaramäe mullu Girol ränkraske eelviimase etapi võitis, teadis ta täpselt, mis etapil ta seda üritab ning kus täpsemalt rünnakule asub. Kas Kangertil on samamoodi konkreetne plaan, millisel etapil võiksid võimalused kõige paremad olla? «Minu kogemus ütleb, et velotuuri teises pooles on mul minek parem. Kuid sel hooajal on ettevalmistus olnud teistsugune ja seetõttu võivad hoopis esimesed kümme päeva paremad olla,» lausus eestlane.

Itaalia velotuuri suursoosikuks peab Kangert Movistaris sõitvat Nairo Quintanat. Eestlase hinnangul tasub tähelepanu pöörata ka mullu Astanale üldarvestuses võidu toonud Vincenzo Nibalile, kes tänavu sõidab Bahrein-Merida värvides. Samas pole Kangerti sõnul välistatud ka üllatused.

Tänavune 100. sünnipäeva tähistav Itaalia velotuur on sõitjatele eriti raskeks tehtud. Kolme nädala jooksul läbitakse 21 etappi, millel kogupikkust 3572 kilomeetrit. Puhkepäevi eraldatakse ratturitele kolm. Kangerti sõnul on sel aastal eriti raske just velotuuri viimane nädal, kaarte on segamas ka fakt, et eraldistartide kilometraaž jääb suhteliselt väikeseks.

Esimese kümnel etapil Kangerti arvates üldarvestuses suuri vahesid sisse ei sõideta ning otsustavaks saabki just Giro lõppfaas. Kõige suuremat rolli hakkab mängima taastumine, sest etappide vahel tuleb üksjagu reisida. «Kes kõige paremini taastuda suudab, on järgmisel päeval kõvem kui see, kes on kõige paremas vormis,» ütles Kangert.

Giro d’Italiale antakse start täna, kui kavas on 206 km pikkune etapp, velotuur lõppeb 28. mail.

Astana rattur Tanel Kangert on tänavusel Giro d’Italial ainuke eestlane, kellele pöialt hoida, kuna Katjuša-Alpecini rattur Rein Taaramäe loobus kehva vormi tõttu startimisest. Tegelikult polnud Kangertki päris kindel, kas ta Girol üldse võistleb, kuid siis tuli vahepeal kadunud motivatsioon tagasi ning tujugi on iga päevaga paremaks läinud. «Pärast kõike, mis meie tiimiga viimasel ajal juhtunud on, tahan jälle võidu sõita. Kahtlesin, kas leian emotsiooni üldse üles. Hooaja algus on ju kehvasti läinud ja enesekindlust pole just ülearu,» lausus 30-aastane eestlane. Kangert on enne Girot realist. Ta tunnistab, et Astana koosseis on mulluse tiitlivõidu kaitsmiseks nõrk. Selget liidrit meeskonnas pärast Scarponi hukkumist pole, sealjuures starditakse velotuurile kaheksa mehega. Üks koht jäetakse sümboolselt Scarponile.

Tagasi üles