Ära maga olümpiat maha!
Vaata Olümpiastuudiot Kanal 2 eetris E-R kell 20.00, L-P kell 19.30
AINULT TELLIJALE

Kangert läheb Girole etapivõitu noolima

Tanel Kangert

FOTO: KENZO TRIBOUILLARD/AFP

Viimastel nädalatel Astana jalgrattameeskonnas toimunut on raske sõnadesse panna. Esmalt langes vigastuse tõttu ansamblist välja Itaalia velotuuril liidrirolli kandma pidanud Fabio Aru, siis aga hukkus traagiliselt teda asendama pidanud Michele Scarponi. Raskete aegade kiuste otsustas Astana siiski aasta esimesel suurtuuril starti tulla, eesmärgiks esialgu vaid etapivõitude püüdmine.

Astana rattur Tanel Kangert on tänavusel Giro d’Italial ainuke eestlane, kellele pöialt hoida, kuna Katjuša-Alpecini rattur Rein Taaramäe loobus kehva vormi tõttu startimisest. Tegelikult polnud Kangertki päris kindel, kas ta Girol üldse võistleb, kuid siis tuli vahepeal kadunud motivatsioon tagasi ning tujugi on iga päevaga paremaks läinud.

«Pärast kõike, mis meie tiimiga viimasel ajal juhtunud on, tahan jälle võidu sõita. Kahtlesin, kas leian emotsiooni üldse üles. Hooaja algus on ju kehvasti läinud ja enesekindlust pole just ülearu,» lausus 30-aastane eestlane.

Astana rattur Tanel Kangert on tänavusel Giro d’Italial ainuke eestlane, kellele pöialt hoida, kuna Katjuša-Alpecini rattur Rein Taaramäe loobus kehva vormi tõttu startimisest. Tegelikult polnud Kangertki päris kindel, kas ta Girol üldse võistleb, kuid siis tuli vahepeal kadunud motivatsioon tagasi ning tujugi on iga päevaga paremaks läinud. «Pärast kõike, mis meie tiimiga viimasel ajal juhtunud on, tahan jälle võidu sõita. Kahtlesin, kas leian emotsiooni üldse üles. Hooaja algus on ju kehvasti läinud ja enesekindlust pole just ülearu,» lausus 30-aastane eestlane. Kangert on enne Girot realist. Ta tunnistab, et Astana koosseis on mulluse tiitlivõidu kaitsmiseks nõrk. Selget liidrit meeskonnas pärast Scarponi hukkumist pole, sealjuures starditakse velotuurile kaheksa mehega. Üks koht jäetakse sümboolselt Scarponile.

Edasi lugemiseks:

Oled juba tellija? LOGI SISSE või SEO LEHE TELLIMUS

Ära maga olümpiat maha!
Vaata Olümpiastuudiot Kanal 2 eetris E-R kell 20.00, L-P kell 19.30
Ülekanded Uudised Ajakava
Tagasi üles