E, 28.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Parim löögirusikas vormitakse katsetades

Madis Kalvet
Parim löögirusikas vormitakse katsetades
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Allar Raja (vasakul) ja Tõnu Endrekson.
Allar Raja (vasakul) ja Tõnu Endrekson. Foto: Fred Killing

SÕUDMINE. Eesti sõudjad on alates 2008. aastast võitnud Euroopa meistrivõistlustelt neli kuldmedalit, neist viimase sai neljapaadi meeskond kaela mullu. Tänavu unistatakse esialgu kohast finaalis. Parim löögirusikas peab kokku saama sügisesteks maailmameistrivõistlusteks. 

«Mõtleme sügise peale. Seega saame katsetada. EMilt on meil tiitlid olemas. MM on meile tänavu atraktiivsem,» tõdes sõudekoondise peatreener Matti Killing enne nädalavahetusel Racices toimuvaid Euroopa meistrivõistlusi.

Vaatamata sellele on eestlased Tšehhis stardis kahe paatkonnaga. Suuremad lootused on ehk seotud kahapaadil sõitvate Allar Raja ja Tõnu Endreksoniga. Neljapaati istuvad lõpuks Kaur Kuslap, Geir Suursild, Sten-Erik Anderson ja Kaspar Taimsoo. Mõlemalt seltskonnalt oodatakse hea õnnestumise korral pääset finaali ehk jõudmist kuue parema sekka.

«Usun, et kahepaadil jaoks on selle sihi täitmine tõenäolisem,» arvas Killing.

Ka Raja ja Endrekson on ise tunnistanud, et kohati on saadud koostöö hästi klappima. Potentsiaali olevat koosluses küll.

Märksõnad
Tagasi üles