E, 3.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mart Seimi peamised konkurendid võidakse MMilt eemale jätta

Madis Kalvet
Mart Seimi peamised konkurendid võidakse MMilt eemale jätta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Armeenia tõstmistäht Ruben Aleksanjan peab tõenäoliselt aasta aega võistlusi kõrvalt vaatama.
Armeenia tõstmistäht Ruben Aleksanjan peab tõenäoliselt aasta aega võistlusi kõrvalt vaatama. Foto: Mike Groll/AP/Scanpix

Tõstemaailmas oodatakse pikisilmi, millal jõuab lõpule Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) poolt läbi viidav kordustestide tegemine. Kui ROK sellele lõpuks punkti paneb, siis ootab mitut riiki ees aastane võistlustel osalemise keeld.

ROK on andnud teada, et aastane keeld ootab kõiki neid riike, kellel on kolm või enam sportlast, kes on dopinguproovide kordustestimisel jäänud vahele. Kokku on praeguse seisuga selliseid riike 9, kirjutab Inside the Games.

Kui Venemaa jäeti kõrvale Rio olümpiast, siis eelpool nimetatud dopingupattude eest ähvardab neid veel aastane keeld. Teiste seas on vähemalt kolm positiivset kordusproovi kirjas ka Kasahstani, Valgevene, Aserbaidžaani, Armeenia, Türgi, Ukraina, Hiina ja Moldova sportlastel.

Eestlaste seisukohast tähendaks võistluskeeldude rakendamine seda, et mitu üliraskekaallase Mart Seimi konkurenti peaksid aasta aega võistlusi kõrvalt vaatama.

Kui heita pilk tänavusele EMile, siis 5. koha saanud Seimi eest langeks ära kohe kolm meest. Hõbe- ja pronksmedalid võitsid Splitis armeenlased Gor Minasjan ja Ruben Aleksanjan. Esimesena jäi poodiumilt välja aga venelane Ruslan Albegov.

Praegu ei ole täpselt teada, millel ROK testimistega ühele poole saab, kuid eeldatavasti juhtub see enne novembri lõpus algavat tõstmise MMi.

«Meie jaoks tähendaks see seda, et Euroopa tippudest oleks aasta aja jooksul konkurentsis ainult grusiinid,» tõdes Mart Seimi treenerist isa Alar. «Praegu puudub siiski teadmine, millal need keelud kehtestatakse. Meie peamine  soov on, et dopingutestid muutuksid tihedamaks ja tehtaks rohkem võistlusväliseid teste.»

Armeenlane Gor Minasjan on neljal tiitlivõistlusel järjest tõusnud poodiumile - kirja on läinud kaks EM-hõbedat, olümpiahõbe ning MM-pronks.
Armeenlane Gor Minasjan on neljal tiitlivõistlusel järjest tõusnud poodiumile - kirja on läinud kaks EM-hõbedat, olümpiahõbe ning MM-pronks. Foto: GOH CHAI HIN/AFP/Scanpix
Märksõnad
Tagasi üles