Uus, 5000-kohaline areen, mis asendab senise väljaku nr 1, peaks valmima 2019. aasta turniiriks, peaväljaku katus aasta hiljem. Lisaks rajatakse Roland Garros’ kompleksi Wimbledoni eeskujul suur roheala, kus areenile mitte mahtunud tennisesõbrad saavad kohtumisi suurelt ekraanilt vaadata. Tänavu on kõik veel vanaviisi.
Kontaveit mängib täna Muguruzaga peaväljakul
Eesti esireket Anett Kontaveit läheb täna Pariisis peaväljakul Philippe Chatrier’l vastamisi tiitlikaitsja Garbiñe Muguruzaga. Hispaania tenniseajakirjanik, Muguruzaga aastaid tenniseturniiridele kaasa sõitnud Marta Mateo sõnul pole selle matši võitjat võimalik ennustada.
Liivaväljakutel on Muguruza tänavu olnud pigem haavatav: Stuttgardis lõpetas tema teekonna teises ringis just Kontaveit, Madridi turniiri avaringis Timea Bacsinszky. Vaid hiljuti Roomas jõudis Muguruza poolfinaali, kuid andis seal kaelavigastuse tõttu Elina Svitolinale loobumisvõidu. Mateo sõnul hispaanlannat praegu vigastus ei sega.
«Ta on terve. Need vigastused, mis teda praegu segavad, on pigem vanade probleemide järelnähud: kui ta õiges asendis ei maga, võib see teda häirima hakata. Ta on vahel õrnake,» selgitas ta 23-aastase tennisisti muresid.
«Muguruza on selline mängija, kes oskab suurtel turniiridel mängida. Ometi tundub ta Kontaveiti pelgavat, ta oli pärast esimest ringi Kontaveidist rääkides väga viisakas ja tagasihoidlik, millisena ta end tihti ei näita. Tavaliselt on Muguruza enesekindel ja üldiselt ka väga suhtlemisaldis.»
2014. aastal üllatas Muguruza tennisemaailma Prantsusmaa lahtiste teises ringis toonase esireketi Serena Williamsi alistamisega. Mateo meenutab, et treener Alejo Mancisidor võttis Muguruzalt tulemuste parandamiseks ära telefoni. «Ta ei tohtinud lugeda uudiseid, käia Twitteris, Facebookis. Ei midagi. Ta pidi olema sajaprotsendiliselt keskendunud ning oma mullis. Treener ütles veel talle, et kui järgmise matši võidad, saad telefoni tagasi. Lõpuks jõudis ta veerandfinaali!»