Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti sõudekoondis järgmisel MK-etapil siiski ei osale

Eesti paarisaeruline neljapaat Racice EMil koosseisus Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap. FOTO: Fred Killing

Kui varem oli teada, et Eesti sõudjad osalevad 16.-18. juunini Poznanis toimuval maailmakarikasarja teisel etapil, siis nüüdseks on koondise peatreener Matti Killing atleetidega nõu pidades otsustanud, et hooaja edasisi eesmärke silmas pidades on targem Poolas toimuvast võistlusest loobuda, vahendab Eesti sõudeliidu kodulehekülg.

«Põhjuseks on Tõnu Endreksonile määrarud antibiootikumikuur ning me ei võta maailmameistrivõistlusi silmas pidades lisariske,» selgitas Killing.

Juba 23. juunil on kavas Leedus Trakais toimuv tugeva tasemega regatt «Merevaigust aer», kus lisaks kahe- ja neljapaadile starditakse ka kaheksapaadil.

«Leppisime Leedu koondise eestvedajatega kokku, et paneme kaks riiki joonele. Neil on maailmaklassist nelja- ja kahepaat ning sellest kujuneb põnev jõukatsumine,» arvas peatreener.

Eesti koondise tänavuseks peaeesmärgiks on septembri lõpus Floridas toimuvatel maailmameistrivõistlustel edukas esinemine. Sinna soovitakse lähetada tugev paarisaeruline kahe- ja neljapaat. Eelmisel nädalavahetusel toimunud Euroopa meistrivõistlustel võitis neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap B-finaali ning sai seega seitsmenda koha, kahepaat katkestas.

Tagasi üles
Back