K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rogain viis seikluse öisesse Tartusse

Postimees Sport
Rogain viis seikluse öisesse Tartusse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Seiklushunt/ Tartu Öörogain 2017
Seiklushunt/ Tartu Öörogain 2017 Foto: Seiklushunt/ Tartu Öörogain 2017

3. juunil toimus Tartus Seiklushundi rogainisarja teine etapp, mis viis võistlejad avastama öist Tammelinna, Ropka, Variku, Annelinna ja Ihaste linnaosi. Põhiklassi start anti kell 21.00, kontrollajaks 3 tundi, mis tähendas, et finišisse tuli kõigil jõuda hiljemalt keskööks.

Kuigi tegu oli öörogainiga, siis tänu pikkadele suveõhtutele ja tänavavalgustusele läks osalejatel pealampe reaalsemalt vaja vaid võistluse viimasel tunnil. Nädalavahetuseks lubati 20 kraadi sooja – 10 kraadi laupäeval, 10 kraadi pühapäeval. Seega palavusega rinda pista ei tulnud – jooksjate jaoks püsis ilm paras, taevas pilvitu ning ka ühe võistluskeskuse telgi tagurpidi lennutanud tuul vaibus stardiandmise ajaks.

Öörogaini üldvõit läks võistkonnale Õnnevalem (Ain Fjodorov ja Eduard Taivere), kes lõpetas ajaga 3:01.25 ning teenisid kolme tunni ajalimiidi ületamise eest ka kaks miinuspunkti. Kokku kogusid nad rajalt 124 punkti. Teisele kohale tulnud ja esikoha võistkonnale vaid kolme punktiga alla jäänud Viimase Minuti Team (Armo Hiie ja Mati Mägi) pakkus võistlusel samuti väärikat konkurentsi. Kolmanda poodiumiastme teenis 115 punktiga välja võistkond Lendorav (Maido Kaljur ja Tiit Tali).

Märksõnad
Tagasi üles