Merili Luuk

MM-normi püüdev kettaheitja Martin Kupper võitis Pärnu rannastaadionil toimuvatel Eesti karikavõistlustel esikoha.

Kupper võitis võistluse avakatsel heidetud 61.86-ga. Kahe üleastutud katse kõrval läks kirja ka 60.96. Kupperi hooaja tippmark on märtsis heidetud 62.86. MMi norm on 65 meetrit.

Kupperi õde sai naiste kettaheites tulemusega 45.71 hõbemedali. Võitis Kätlin Tõllasson 52.26-ga.

Naiste kolmikhüppe võitis isikliku rekordi hüpanud Tähti Alver, kelle 13.39 on Eesti läbi aegade seitsmes tulemus.

Üle pika aja võistles 100 m sprindis Marek Niit, kes võitis ajaga 10,61. Niidule kuuluv Eesti rekord on 10,19. Teise koha andis 10,76 Richard Pulstile (Audentese SK) napi eduga klubikaaslase Kaspar Mesila (10,77) ees.

Naiste 100 m jooksu võitis Maarja Kalev (TÜ ASK) tulemusega 11,85, sama distantsi tõkkejooksu Diana Suumann (TÜ ASK) ajaga 13,63.

1.-2. juulil Tallinnas toimuvateks Euroopa võistkondlikeks meistrivõistlusteks valmistuv naiskonna esinumber Grit Šadeiko (TÜ ASK) testis vormi kaugushüppes ja odaviskes, tulemusteks vastavalt 6.01 ja 46.29.

Naiskondade arvestuses sai enim punkte – 162 – Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi Nõmme Kergejõustikuklubi (146 punkti) ja Audentese Spordiklubi (138 punkti) ees.

Meeskondadest oli edukaim Audentese Spordiklubi 164 punktiga, järgnesid Viljandi KJS Sakala (147 p) ja Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi (134 p).