Eestis toimub MM, mille telepilt jõuab 139 riiki

Pildil orienteeruja Lauri Sild.

FOTO: Tarmo Haud

Lõuna-Eestis toimuva orienteerumise MMi telepilt jõuab 139 riiki üle kogu maailma. Eestis teeb otseülekanded ETV2.

Juuli alguses Tartus alguse saavad orienteerumise maailmameistrivõistlused jõuavad televaatajateni Euroopas, Aasias, Lähis-Idas ja Aafrikas. Võistlusnädala jooksul toodetakse ligi 15 tundi telepilti, millest otseülekande edastavad Taani, Eesti, Rootsi ja Soome. Teistes riikides näidatakse võistluspäevade kokkuvõtteid või edastatakse võistlus järelvaadatavana.

«Oleme väga õnnelikud, et orienteerumise nähtavus on viimastel aastatel kogu maailmas hüppeliselt kasvanud,» ütles rahvusvahelise orienteerumisliidu peasekretär Tom Hollowell. «Näeme tõsiselt vaeva, et teleülekanded oleks ühtlase ja hea kvaliteediga ning see on toonud ka uued telelepingud. Ootame endiselt viimase minuti vastuseid mõningatest riikidest sh Põhja-Ameerikast, mille tõttu võib telepilti edastavate riikide arv tõusta veelgi.»

«On vähe võistlusi, kus Eesti loodus ja spordivõistlused saavad nii laialdast tähelepanu. Suur televisiooni huvi on tõestus, et orienteerumine on tõusev TV sport, mida on huvitav jälgida,» sõnas orienteerumise MMi peakorraldaja Markus Puusepp.

Lõuna-Eesti suve suurimast spordipeost võtab osa 367 sportlast 50 riigist. Korraldamisel aitab ligi 500 vabatahtlikku 20 riigist. Võistega paralleelselt toimuvatele pealtvaatajate võistlustele on registreerinud üle tuhande inimese, kellest valdav enamus välismaalt.

Orienteerumise MM toimub 30. juuni – 7. juuli võistluskeskusega Tartus. Lisaks Tartule selgitatakse parimad orienteerujad erinevatel distantsidel välja Viljandis, Rõuges ja Vitipalus.

Lisaks teleülekannetele on võistlusi võimalik jälgida üle kogu maailma LIVE Orienteering lehekülje vahendusel (www.liveorienteering.com).  

Tagasi üles