Infonet määras vutiportaalile staadionikeelu, mille määramiseks neil õigust pole

FC Infoneti jalgpallur pärast eilset 0:1 kaotust Malta klubile FC Hibernians.

FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Jalgpalli Meistrite liigas kahe mängu kokkuvõttes Malta klubilt Paola FC Hibernians 0:3 kaotuse saanud FC Infonet solvus jalgpalliportaali soccernet.ee artikli peale ja määras selle ajakirjanikele oma kodumängude külastamise keelu.

Soccernet.ee peatoimetaja Kasper Elissaare artiklist selgub, et Infoneti klubi pahandas sõna "impotentne" kasutamine eilse kohtumise reportaaži pealkirjas.

Juhtumi muudab omapäraseks tõik, et Infonetil puudub õigus kirjeldatud keelu rakendamiseks, sest jalgpalli Premium liiga juhendi punkt 73.2 sätestab: «Kodumängu korraldav klubi on kohustatud vastava töötõendi esitanud ajakirjanikke ja/või teisi meedia esindajaid lubama staadionile mängu kajastama tasuta ja ilma täiendavate tingimusteta.»

Postimees uuris Eesti Jalgpalli Liidu infojuhilt Mihkel Uibolehelt, ega punkt 73.2 äkitsi tühistatud ole? «Antud punkt kehtib jätkuvalt,» kinnitas Uiboleht.

Seega kui Infonet peaks mitte lubama mõnda soccernet.ee ajakirjanikku oma mängudele, on tegu juhendi rikkumisega, mis omakorda tähendab distsiplinaarmenetlust.

Tagasi üles