Äsja Londoni MMi normi täitnud Õiglane näitas Heino Lipu mälestusvõistlustel head minekut

Kristo Galeta.

FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Legendaarse kergejõustiklase Heino Lipu sünnikoha lähedal Ida-Virumaal Maidla mõisakompleksis toimunud traditsioonilise kuulitõukevõistluse võitis valitsev Eesti meister Kristo Galeta Kergejõustikuseltsist Sakala 17 meetri ja 96 sentimeetriga.

Teisele kohale tuli Tartu Audentese Spordiklubi esindaja Karl Koha 16 meetri ja 97 sentimeetriga ning kolmandaks Kert Piirimäe Koigi Kergejõustikuklubist tulemusega 16.82. Neljanda koha võitles enda kohta tubli tulemusega välja kümnevõistleja Janek Õiglane, kes tõukas kuuli 14 meetri ja 96 sentimeetri kaugusele.

Esmakordselt osales Heino Lipu mälestusvõistlustel Eesti parim naiskuulitõukaja Kätlin Piirimäe, kelle võidutulemus naiste arvestuses oli 15.58.

1947. aastal maailma parimaks kuulitõukajaks ja 1948. aastal maailma parimaks kümnevõistlejaks olnud Heino Lipu auks ja mälestuseks on peetud kuulitõukevõistlust Eesti kergejõustikulegendi sünnikoha lähistel juba üheksa aastat. Heino Lipu 1951. aastal püstitatud isiklik rekord kuultõukes 16 meetrit ja 98 sentimeetrit on Eesti kergejõustikuvõistlustel arvestatav tulemus siiani.

Tagasi üles