Selgus MM-finaalturniiri piletit jahtima mineva vollekoondise lõplik koosseis
Täiendatud!

Eesti meeste võrkpallikoondis.

FOTO: EERO VABAMÄGI/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti Võrkpalli Liit avalikustas oma kodulehel lõpliku nimekirja meestest, kes sõidavad Belgiasse Kortrijkisse MM-valikturniiri kolmanda ehk otsustava ringi turniirile, kus hakatakse viimase MM-finaalturniiri pileti eest võitlema Hispaania, Valgevene, Saksamaa, Slovakkia ja Belgiaga.

Mängud algavad kolmapäeval ja järjekorras on meie vastasteks Valgevene, Hispaania, Saksamaa, Slovakkia ja Belgia. Kõik kuus koondist saavutasid mais toimund MM-valiksarja Euroopa tsooni teise ringi turniiril oma alagruppides teise koha ja võitlevad nüüd viimase pileti nimel, pääsemaks tuleva aasta septembris Bulgaarias ja Itaalias mängitavale finaalturniirile.

Eesti televaatajad saavad kaasa elada vaid koondise kahele viimasele mängule (laupäeval minnakse vastamisi Slovakkiaga ja pühapäeval Belgiaga) ning mänge näitavad otseülekandes nii Postimees.ee kui ka Kanal 12. Põhjuseks seik, et belglased teevad ülekandeid vaid minimaalse kohustuse jagu ehk kahest viimasest päevast ja kokku neljast mängust. Eesti Võrkpalli Liit pakkus välja ka võimaluse, et rahvusmeeskonna kohtumiste kajastamiseks saadetakse Belgiasse oma ülekandemeeskond, kes teeksid matšidest kahe kaameraga ülekande. Paraku selgus, et see ei vasta Euroopa alaliidu nõuetele, mille kohaselt peab olema vähemalt 5+1 kaamerat.

Eesti koondise koosseis MM-valiksarja kolmanda ringi turniiriks:

sidemängijad – Andres Toobal, Kert Toobal;
nurgaründajad – Kristo Kollo, Oliver Orav, Andrus Raadik, Robert Täht;
temporündajad – Andri Aganits, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Henri Treial;
diagonaalründajad – Renee Teppan, Oliver Venno; liberod – Denis Losnikov, Rait Rikberg.
Peatreener: Gheorghe Crețu;
treener: Rainer Vassiljev;
ÜKE treener: Mirko Fasini;
füsioterapeut: Siret Kalbus;
massöör: Hardi Paas;
statistik: Alar Rikberg;
mänedžer: Robin Ristmäe.
Tagasi üles