Meeleolukas galerii ja video: Klavan liitus täpselt aasta tagasi Liverpooliga

Kris Ilves

Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan sõlmis täna aasta tagasi lepingu Premier League’i klubiga FC Liverpool. Augsburgis neli edukat hooaega mänginud keskkaitsja läks Liverpoolile maksma viis miljonit eurot, tehes Klavanist läbi aegade kalleima Eesti jalgpalluri.

Debüüti maailma tugevaimas liigas ei pidanud Viljandist pärit Klavan kaua ootama, sest peatreener Jürgen Klopp usaldas Eesti koondise raudvara esimeses mänguvoorus väljakule. Ei kellegi muu kui Londoni Arsenali vastu. Emirates staadionil (Arsenali koduväljak – toim) toimunud matš osutus üheks hooaja põnevaimaks – seitsmeväravalisest thrillerist noppis 4:3 võiduga kolm punkti just Liverpool. Klavan rassis kõik 90 minutit.

Punaste särgis esimese ja seni ainsa värava lõi Klavan (kusjuures täpselt kümme kuud tagasi) Inglismaa liigakarika kolmandas ringis Derby County võrku. Esimese poolaja keskpaigas siirdus Klavan keskkaitsjale omaselt nurgalöögiks vastase karistusalasse. Philippe Coutinho tsenderdus leidis õnnega pooleks tee Klavani jalale ning meie mees avas mänguseisu. Kohtumine lõppes Liverpooli 3:0 võiduga.

Sügisel 32. sünnipäeva tähistav Klavan pääses debüüthooajal väljakule 20 Premier League’i kohtumises, neist 15 algkoosseisus. Kõikide sarjade peale kokku sai eestlane kirja 25 kohtumist.

Hetkel viibib Klavan meeskonnaga Aasias hooajaeelsel turniiril, kus mängitakse kahe liigarivaaliga. Eile alistati Crystal Palace 2:0, laupäeval minnakse vastamisi Leicester Cityga.