Eesti golfi hiilgaeg – noorgolfarid saavutasid rahvusvahelisel võistlusel kaksikvõidu

Mattias Varjun ja Timo Raukas.

FOTO: Mart Varjun

Eesti golfikoondislased Mattias Varjun ning Timo Raukas saavutasid rahvusvahelisel Poola Junior Open meistrivõistlusel kaksikvõidu.

Löögimängu kvalifikatsiooni võitis Varjun, kes mängis esimese mänguringi 73 ja teise mänguringi 70 löögiga, tehes kokku 143 lööki (-1). Raukas tegi esimese mänguringi 73 ja teise mänguringi 74 löögiga ning sai koondtulemuseks 147 lööki (+3). Rajamängu I ringi tulemused on Mattias Varjunil 6/4 ja Timo Raukasel 5/4. Rajamängu II ringi tulemused vastavalt Varjunil 4/3 ja Raukasel 9/7 ning poolfinaalis alistas neist esimene vastase tulemusega 6/5 ning teine 4/2. Finaalis võitis Varjun 3/2. Seega saavutas ta kvalifikatsioonis esimese asetuse ja võitis rajamängu. Raukas jäi kvalifikatsioonis teiseks ning saavutas ka rajamängus teise koha. Koondislased tegid väga hea tulemuse arvestades, et võistlusel oli kokku 112 osalejat näiteks Saksamaalt, Ungarist, Lätist, Leedust ja Prantsusmaalt.

Poola Junior Open on neljapäevane võistlus, kus esimese kahe päeva löögimängu tulemuste põhjal saavad 16 parimat noort edasi mängida kahepäevasel rajamängul.

Võistluse võitja Mattias Varjuni sõnul oli küll mäng pingeline, kuid poiste suurim eesmärk oli jõuda kahekesi finaali, ning see ka õnnestus. «Kui oli teada, et oleme mõlemad finaalis, saime juba tõesti ka mängu nautida.» Timo Raukase sõnul on emotsioon võimas ning tunne hea: «Saime võimaluse mängida Poola koondislaste vastu ning ühtlasi ka jälle väga hea kogemuse.» Mõlemad poisid tõdesid, et rada oli erakordselt kaunis ning väga heas korras ka tehnilises mõttes. Golfivõitluste puhul on raja seisukord väga tähtis ning mõjutab oluliselt ka mängu.

Võistluste tulemused asuvad SIIN.

Praegu valmistuvad Mattias, Timo ning golfikoondislane Kevin Christopher Jegers juba 4.08-6.08.17 toimuvaks Global Junior Tour esimeseks etapiks.

Eesti golfi koondis on ellu kutsutud eesmärgiga esindada Eestit individuaal- ja meeskonnavõistlustel nii profi- kui amatööritaseme arvestuses.

Eesti golfi koondises on hetkel 13 aktiivset liiget:

 1. Sander Aadusaar
 2. Anete Liis Adul
 3. Carl Enn Hellat
 4. Kevin Christopher Jegers
 5. Aaron Kobin
 6. Marten Palm
 7. Ralf Henri Põldoja
 8. Timo Raukas
 9. Mark Suursalu
 10. Richard Teder
 11. Joonas Juan Turba
 12. Mattias Varjun
 13. Markus Varjun

Eesti Golfi Liit on vaba algatuse alusel  1992. Aastal asutatud mittetulundusühing, mis edendab ja koordineerib golfialast tegevust Eestis. Liit ühendab Eestis tegutsevaid golfiklubisid ühistegevuseks, golfi edendamiseks ning sellealase tegevuse koordineerimiseks avalikes huvides. Liit tegutseb vastavuses The R&A golfireeglite, eetika, golfikultuuri ja –traditsioonidega, täites Euroopa Golfi Assotsiatsiooni poolt kehtestatud akte ja suuniseid ning juhindudes oma tegevuses Eesti Spordi Hartast, spordiseadusest ja liidu põhikirjast.

Tagasi üles