Video ja galerii: jalgpalli EMi veerandfinaal jäi tohutu vihmasaju tõttu mängimata

Ott Järvela

Hollandis jätkuvatel naiste jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel jäi laupäeva õhtul toimuma pidanud veerandfinaal Saksamaa - Taani pidamata, sest Rotterdamis asuv Sparta staadion polnud tohutu vihmasaju tõttu mängukõlbulik.

21.45 algama pidanud kohtumise algust lükati paar korda edasi. Staadionitöölised proovisid samal ajal kunstmuru pealt sinna sadanud vett harjadega minema uhta. Ka mõlema võistkonna peatreenerid lõid koristustöödes kaasa ja aitasid ämbritega enda vahetusala süvendeid sinna kogunenud veest tühjendada.

22.30 tulid naiskonnad tagasi soojendusele, ent pärast UEFA delegaadiga nõupidamist otsustas kohtunik mängu ära jätta. Seejuures väärib märkimist, et peatreenerid Steffi Jones (Saksamaa) ja Nils Nielsen (Taani) olid mõlemad selgelt mängimise vastu, aga UEFA soovis viimase hetkeni mängu ikkagi pidada. Lõpuks võitis terve mõistus.

Kohtumine tõsteti ümber tänasele, avavile kõlab Rotterdamis kell 13. Eilses esimeses veerandfinaalis alistas võõrustaja Holland 2:0 Rio de Janeiro olümpiamängude hõbedanaiskonna Rootsi. Tänastes ülejäänud veerandfinaalides on vastamisi Austria - Hispaania ja Inglismaa - Prantsusmaa.

Taani peatreener Nils Nielsen enda naiskonna vahetuspingi süvendit veest tühjendamas:

Üks staadionitöötaja proovis Saksamaa peatreenerile Steffi Jonesile demonstreerida, et plats kannatab mängida küll!