Eesti tennisenaiskond Minskis turvamehi pole palganud

Tõenäoliselt lähevad üksikmängudes väljakule Anett Kontaveit (vasakul) ja Margit Rüütel.

FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti tennisenaiskond harjutab juba kolmandat päeva Minskis, kus laupäeval algab Föderatsiooni karikavõistluste Maailmaliiga üleminekumäng Valgevenega.

Eesti naiskond jõudis Minskisse väga äreval ajal – esmaspäeva õhtul pandi Valgevene pealinna metroos plahvatama pomm, mille tagajärjel hukkus 12 ja sai vigastada üle saja inimese, vahendab bestpress.ee.

«Meie turvameetmeid pole selle tagajärjel tugevdatud,» ütles Eesti Tennise Liidu tegevjuht Allar Hint. «Kohaliku alaliidu saatja käib küll meiega kaasas, kuid mingit turvameest nad ei palganud. Me pole ka liikunud rohkem kui hotelli ja väljakute vahet.»

Ka uudiseid pommiplahvatuse üksikasjadest pole Hint kohalikelt tenniseinimestelt eriti kuulnud. «Siin on diktatuuri tõttu tavalisest kinnisem ühiskond. Rohkem olen Valgevene kohta uudiseid teada saanud Eesti veebiportaalidest,» ütles Hint.

Naiskonnad kohtuvad spordipalees, kus tavaliselt mängitakse jäähokit. «Harjutamiseks on meile loodud head tingimused. Väljak on joonistatud saepuruplaatide peale. Palli põrget on siin veidi keeruline lugeda, kuid aeglasem ta tavalisest kõva kattega väljakust pole,» rääkis Hint.

Mis koosseisus Eesti naiskond Minskis mängib, pole ikka veel kindel. «Treener-kapten Andrei Luzgin enne reedet lõplikku otsust ei tee,» märkis Hint.

Põhiline küsimus on selles, kas vigastuse all kannatav Maret Ani saab üksikmängus kaasa teha või mitte. Kui ei saa, siis tulevad esimesel päeval Eesti eest üksikmängudes väljakule Margit Rüütel ja Anett Kontaveit.

Tagasi üles