Hispaanlased näitasid Tšehhis võimu ning jätsid Rossi poodiumilt välja

Kris Ilves
Marc Marquez teenis hooaja kolmanda etapivõidu.
Marc Marquez teenis hooaja kolmanda etapivõidu. Foto: Petr David Josek/AP

Tšehhis Brno ringrajal peetud MotoGP kümnendal etapi võitis MM-sarja üldliider Marc Marquez, saades hooaja kolmanda MM-etapivõidu.

Parimalt stardipositsioonilt sõitu alustanud Marquez edestas kaasmaalasest meeskonnakaaslast Dani Pedrosat (Repsol Honda) 12,438 sekundiga. Poodiumi viimase astme hõivas samuti Hispaania mootorrattur, seitsmendalt kohalt alustanud Maverick Vinales (Movistar Yamaha), kes kaotas omakorda võitjale 18,135 sekundiga.

Esireast (teiselt kohalt) startinud itaallane Valentino Rossi (Movistar Yamaha) kaotas stardis mitu positsiooni ning ületas finišijoone neljandana. Krahh tabas boksipeatust tehes Jorge Lorenzot (Ducati Team), kes langes äparduse tõttu liidripositsioonilt 18. kohale, kuid suutis kolmest vastasest mööduda ja lõpetada 15. kohal ehk teenis vaid ühe punkti.

Sarja üldarvestuses suurendas liidrikohta hoidev Marcuqez edu Vinalesi ees 14-punktiliseks, täna kuuenda koha saanud Andre Dovizioso (Ducati Team) jääb kolmandana maha 21 silmaga. Järgmine etapp peetakse nädala pärast Austrias.