Eesti koondislase koduklubi jõudis Euroopa liiga alagrupiturniirile, Leedu unistus purunes

Artur Pikk (sinises)
Artur Pikk (sinises) Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Eesti jalgpallikoondise vasakkaitsja Artur Pika koduklubi Barõssavi BATE alistas Euroopa liiga viimases eelringis kahemängu kokkuvõttes Oleksandria tulemusega 3:2.

BATE jäi võõral väljakul peetud korduskohtumises Ukraina klubi vastu kaotusseisu 34. minutil, kuid lõi teisel poolajal kaks väravat. Mõlema tabamuse (70. ja 73. minutil) eest hoolitses Montenegro poolkaitsja Mirko Ivanic. Esimeses vaatuses Valgevenes mängiti 1:1 viiki. Pikk on peatreeneri valikust välja langenud, viimastes mängudes (kaasa arvatud tänases) ei ole äärekaitsja mahtunud isegi varumeeste pingile.

Täna õhtul lõppes Leedu jalgpalliunistus, kui Marijampole Suduva mängis koduväljakul väravateta viiki Bulgaaria meeskonna Razgradi Ludogoretsiga. Avakohtumsies saadud kaheväravalise kaotuse tõttu ei saa leedukad alagrupiturniirilt osa võtta.

Probleemideta kulgesid põhiturniirile kaks suurklubi AC Milan ja Everton. Esimeses vaatuses võimu näidanud (6:0 võit) itaallased alistasid võõral väljakul Makedoonia meeskonna Shkendija 1:0. Wayne Rooney koduklubi Everton leppis 45 miljoni euro eest soetatud islandlase Gylfi Sigurdssoni väravast 1:1 viiki horvaatlaste Spliti Hajdukiga, kuid pääses kahe mängu kokkuvõttes skooriga 3:1 edasi.