Saar tuli quadide Eesti meistriks, külgvankritel võidutsesid Riim ja Lina

Raido Riim ja Maurice Lina (57)
Raido Riim ja Maurice Lina (57) Foto: Rauno Kais

Eile lõppesid Tihemetsas Addinol Eesti motokrossi meistri- ja karikavõistlused quadraceritele ja külgvankritele ning selgitati välja aasta parimad nii suurtes kui väikestes klassides.

Quad Open masinaklassis oli taas teistest selgelt üle Euroopa meistrivõistluseid juhtiv Kevin Saar (Honda, Catwees Honda Racing, Pärnu MC), kellele piisas kolmandat aastat järjest meistriks tulemiseks esimese sõidu võidust, mille ka noormees kindlalt võttis. Teisele kohale heitlesid mõlemas sõidus Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK) ja Martin Filatov (Honda, Catwees Honda Racing, Kagu MK).

Kui esimeses sõitis pikalt teisena Filatov, kellest Järvloo möödus sõidu teises kolmandikus, siis viimases sõidus oli alguses ees Järvloo, kuniks Filatov temast omakorda möödus ja teiseks tuli. Sõidu võitis taas Saar, kes otsustas oma sõitu põnevamaks teha ning startis väljast ja seetõttu sai kehva lähte, kuid kolmandaks ringiks oli ta juba liider ja seda ruudulise lipu langemiseni.

Kahe sõidu kokkuvõttes sai etapivõidu Saar 50 punktiga, kellele järgnesid võrdselt 47 punkti kogunud Filatov ja Järvloo. Meistrivõistlused võitis Saar (266 p), hõbeda sai tänavu Järvloo (226 p), kellest 4 punkti kaugusele jäi Filatov.

Open klassiga koos võistelnud amatööride klassis võidutses Tihemetsas soomlane Niko Laakso (Kawasaki, 50 p) kaasmaalase Max Karilaineni (Honda, 44 p) ja Sander Lakiza (Yamaha, Pärnu MC, 36 p) ees. Eesti karikavõitjaks tuli Karilainen (260 p), kellele järgnesid Tihemetsa kuues mees Olari Saarme (Yamaha, Pärnu MC, 235 p) ja Lakiza (203 p).

Külgvankritel võitis mõlemad sõidud MM-karussellis osalev Kert Varik, kellel vigastatud põhimehe asemel korvis lätlane Lauris Daiders. Avasõidus järgnesid Varik – Daidersile (KTM, AYR Racing Team) sõitu esimese ringi juhtinud Margo Sonn ja Erki Kõiv (Husqvarna, Kose AMK) ning terve sõidu kolmandal kohal sõitnud Raido Riim ja Maurice Lina (Zabel, Türi AMK). Teises sõidus tõusid taas teiseks eelviimasel ringil Sonn – Kõiv, kes kasutasid ära olukorda, kus nende ees sõitnud, avasõidus katkestanud Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalu (Zabel, MK GasGas) ning Riim – Lina takerdusid ringiga mahajääjate taha.

Kahe sõidu kokkuvõttes moodustasid esikolmiku Varik – Daiders (50 p), Sonn – Kõiv (44 p) ja Riim – Lina (38 p) ning viimased viisid aastakümnete järel taas Türile meistritiitli. 247 punkti kogunud Riim – Lina järel said hõbeda Sonn – Kõiv (229 p) ja pronksi Normak – Kasesalu (208 p).

Samades sõitudes osalenud hobi klassis võtsid etapivõidu Indrek Aljes – Toomas Rinne (AYR-KTM, 47 p), kellele järgnesid Janek Soidla – Krister Kindel (Yamaha, Lääne MK, 41 p) ja Andres Tamm – Ants Järvi (Zabel, Linnamäe MK). Eesti karikavõitjateks tulid Tihemetsas neljandaks jäänud Siim Mokrik ja Rain Vaikmäe (KTM, Linnamäe MK, 250 p), teise koha said finaaletapi kuuendad Keit Kivaste – Tõnis Tuul (KTM, RedMoto Racing, 218), kellest 6 punkti kaugusele jäid Soidla – Kindel.

Quadide hobi, veteranide, 250 ja naiste võidukihutamiste esikohad läksid 250stel sõitnud noortele meestele, kus avasõidus võidutses Joosep Eesmäe (Honda, Catwees Honda Racing, Pärnu MC) hobi klassi parima Kardo Saarmanni (Honda, Pärnu MC) ja oma põhikonkurendi lätlase Lauris Eizansi (CanAm) ees. Teises sõidus oli aga kindlalt parim Eizans, kelle järel lõpetasid Eesmäe ja Veteranide kiireim Mark Saar (Kawasaki, Roosna-Alliku MK).

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis 250stel Eizans, teine Eesmäe (mõlemad 47 p) ja kolmas lätlane Reinis Bicans (40 p). Eesti karikavõistlustel oli esikolmik Eizans (100 p), Eesmäe (88 p) ja Tihemetsas kukkumise tõttu katkestanud lätlane Atis Breds (72 p).

Veteranides oli finaaletapil parim Saar (47 p), teine Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing, 45 p) ja kolmas Valdur Vingisaar (Yamaha, Yamamoto RC, 38 p). Karikavõitjaks tuli Saar (163 p), Viinapuu (138 p) ja Vingisaare (136 p) ees.

Hobi arvestuses oli Tihemetsas esikolmik Saarmann (47 p), Reigo Prosso (KTM, Motodepoo Team Green, 45 p) ja Janno Oja (42 p), kellest viimane tuli ülivõimsalt 249 punktiga Eesti karikavõitjaks. Teise koha sai tänavu Siim Saat (Yamaha, Saaremoto, 196 p) ja kolmanda Eduard Kurankov (Yamaha, Motodepoo Team Green, 147 p).

Õrnema soo parim oli Tihemetsas Hanna-Maria Tennokese (Honda, K&K MK, 45 p), kelle järel sai teise koha Läti preili Undine Ulmane (Yamaha, 43 p) ning kolmas koht läks Soome sõitjale Mirella Sepänmaale (Yamaha). Karikavõitjaks tuli Tennokese (230 p), kellele järgnesid Tihemetsa neljas Liisi Kajo (Kawasaki, 204 p) ja Ulmane (168 p).

Külgvankrite veteranide arvestuses ei leidunud taas vastast hooajal enamus sõite võitnud meeskonnale Argo Põldsaar – Ruslan Talf (KTM), kes võitsid mõlemad sõidud klubikaaslaste Andres Piirsalu – Tom Küüsma (KTM) ning vendade Sverre ja Alar Lamp (AYR-KTM, Saku MK) ees. Karikavõitjaks tulid seega Põldsaar – Talf (288 p), teise koha said Sverre ja Alar Lamp (209 p), kes edestasid lätlaseid Arnis Groza – Marcis Krumins Dambrovsi 5 punktiga.

Quad 100 ja 200 ühissõitudes võitis avasõidu väiksemal masinal võistelnud Läti poiss Kristians Janis Sondors (Honda) suurema quadiga võistelnud venelase Ivan Trjasovi (Yamaha) ees, kuid teises sõidus olid seisud vastupidi. Kahe sõidu kokkuvõttes moodustasid Q200 poodiumi Trjasov (50 p), Patrik Kurvits (Honda, Kagu MK, 44 p) ja Aleks Sale (Honda, K&M MK), 38 p), Eesti meistriks tuli Trjasov (232 p), hõbeda sai Kurvits (215 p) ja pronksi finaaletapilt puudunud venelane Aleksandr Lebedev (168 p).

Väiksematel quadidel järgnesid Tihemetsas 50 punkti kogunud Sondorsile venelane Semen Korostelev (Yamaha) ja lätlane Karlis Neija (Honda), kes said mõlemad 42 punkti. Sondors pärjati ka 276 punktiga Eesti meistriks, teise koha sai Korostelev (257 p) ja kolmanda Mihkel Salujõe (Honda, HRC Racing Team, 227 p), kes oli Tihemetsas 5.

Kõige väiksemas Q50 klassis võttis etapivõidu lätlane Ivo Kristaps Kalve, kes võitis teise sõidu tänu avasõidu parima kaasmaalase Karlis Straubergsi (Apex) kokkupõrkele ringigamahajääjaga eelviimasel ringil ning poisid kogusid päeva lõpuks võrdselt 47 punkti. Kahe sõidu kokkuvõttes oli kolmas Sander Oinus (Apex, K&K MK, 38 p). Eesti meistriks tuli Straubergs (219 p), kes edestas Kalvet lõpuks 9 punktiga, pronksi sai Oinus (170 p).

Ainsa sooloklassina olid eile võistlustules MX Hobi sõitjad, kus etapivõidu sai Carl Mattias Räägel (KTM, Estonian Express Racing, 45 p), kes oli avasõidus kolmas, kuid viimases kiireim. Teise koha saavutas sõidud teise ja kolmandana lõpetanud Sander Luik (Yamaha, Pärnu MC, 42 p), kellest punkti kaugusele jäi avasõidu võitnud, kuid teise alguses rajapiirdesse takerdunud ja seejärel end viimaselt kohalt viiendaks sõitnud Taavi Laur (KTM, Linnamäe MK). Eesti karikavõitjaks tuli kindlalt Räägel 187 p), teise koha sai Luik (149 p) ja kolmanda Ivo Laur (Kawasaki, Linnamäe MK, 135 p), kes oli Tihemetsas 6.

Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste finaaletapp suurtele sooloklassidele sõidetakse 24. septembril Lätis Cesises.