Eesti koondise ründaja lõi kaasmaalase klubi vastu värava

Henri Anier (sinises)
Henri Anier (sinises) Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti jalgpallikoondise ründaja Henri Anier lõi Soome kõrgliigas hooaja neljanda värava, kui aitas FC Lahtil alistada Hindrek Ojamaa tööandja JJK Jyväskylä tulemusega 4:2.

Võõral väljakul mänginud Lahti asus kohtumist kümnendaks minutiks 2:0 juhtima, kuid puhkama mindi üheväravalises eduseisus, sest võõrustajad lõid 14. minutil ühe tagasi. Lahti eduseisu suurendas 73. minutil Anier ning vaid minut hiljem seisid tablool numbrid 1:4. Jyväskylä sahistas 79. minutil teistkordselt võrku, kuid enamaks nad võimelised ei olnud.

Mõlemad eestlased alustasid kohtumist algkoosseisus. Anier vahetati 80. minutil puhkama, Ojamaa rassis kogu mängu.

Samal ajal võidutses PS Kemi, kelle koosseisus mängivad Marek Kaljumäe ja Šergei Mošnikov. Võõrsil alistati 1:0 Rovaniemi Palloseura. Mõlemad mehed rassisid väljakul kõik 90 minutit, Kaljumäe teenis avapoolaja lõpus kollase kaardi.

41 punkti kogunud Lahti tõusis liigatabelis teisele positsioonile, jäädes liidrikohal olevast Helsinki JK-st maha 11 punktiga. PS Kemi (30) hoiab 12 meeskonna konkurentsis kümnendat kohta, Jyväskylä (15) jätkab viimasel positsioonil.