Kolmest väravavahist suutis seljataguse puhtana hoida vaid üks

Kris Ilves
Andreas Vaikla.
Andreas Vaikla. Foto: Stanislav Moshkov / Õhtuleht

Soome jalgpalli kõrgliigas olid täna võistlustules kolm Eesti väravavahti. Ülesannete kõrgusel seisis vaid Andreas Vaikla, kelle koduklubi Mariehamn tegi võõral väljakul 0:0 viigi HIFKiga.

Eesti koondise esiväravavahi Mihkel Aksalu leivaisa SJK tunnistas võõrsil Ats Purje tööandja KuPSi 2:1 paremust. Kui Aksalu valvas SJK väravat kogu kohtumise, siis Purje sekkus mängu viimaseks kümneks minutiks.

Päeva suurima kaotuse pidid üle elama VPSi mängumehed Marko Meerits ja Markus Jürgenson. Nimelt alistuti koduväljakul liigatabelis esimesel kohal olevale HJKle 0:3. Meerits sai kirja kõik 90 minutit, Jürgenson vahetati pärast avapoolaega välja.