Aivari sõnul ei pea paika müüt, et Eestis surfiilma pole. Meie mererannad sobivad mõnusalt purjelauaga sõitmiseks, sest rannikuäärne meri on valdavalt madal ja lained pole liiga suured ka algajate jaoks. Samas leiab vetest ka selliseid kohti, kus võimsamatel lainetel sõita ja hüpata. „Viimase viie aasta jooksul on ehk purjelauafännide hulk vähenenud, kuid jõudsalt tuleb juurde aerulauasõitjaid. Aerulaua populaarsusele aitavad kindlasti kaasa ala lihtsus, juurdepääsetavus ja vee peal olemise võlu." Tema sõnul võetakse aerulauaga järjest rohkem ette ühissõite-matkasid, mõnevõrra on vähenenud laual joogavõimlejate arv. Sageli sõidetakse aerulaudadega Tallinna lahel tekkivatel laevalainetel. „Purjelaua sõidus on tuulise suve tõttu populaarne slaalomi distsipliin,” lisas Kajakas.
Varustus vali sõidustiili järgi
Varustuse soetamisel soovitab Kajakas valida purjelauasõidu harrastajal sõiduviisiga sobiva varustuse. „Kõigil purjelauduritel ei ole eesmärgiks kihutada 50 km/h, mõned eelistavad rahulikumat kulgemist. Neile sobib sverdiga laud, mis on hea ka aeglasematele õppijatele.” Kiirema arenguga sõitjad võiksid aga treeneri sõnul vaadata freeride-laua poole, mille litraaž sõltub sõitja kaalust. Peale selle tasub varustuse soetamisel arvestada oskuste arengu kiirusega (sõltub ajast, mida surfamisele saab kulutada), rahaliste ja ajaliste võimaluste ning töökindlusega.
Kajakas soovitab hankida endale kaks purje: üha vaiksemate ilmade ja teise tuulisemate päevade tarvis. Alati ei õnnestu erinevaid purjesid sama masti ja poomi peale sobitada, mistõttu võib vaja minna ka lisamasti või -poomi. „Kindlat kaubamärki küll soovitada ei oska, kuid Gaastra, Neilpryde, North Sails, Loft on kindlad valikud, tundmatu tootja varustus ei pruugi nii hästi toimida ega vastu pidada. Varustuse ostmisel vaata kindlasti, et puri ja mast omavahel sobiksid,” toonitab Kajakas.