Pajusalu: Pupart võttis vastutust enda peale ega pugenud teiste selja taha peitu

Keith Pupart.
Keith Pupart. Foto: Rennes'i Etudiant

Prantsusmaa võrkpallimeistrivõistluste veerandfinaalseerias mängudega 0:2 AS Can­nes’ile kaotanud Raimo Pajusalu ja Keith Puparti koduklubi Rennes’i Etudiant teenis koha eurosarja. «Klubi tegi hea hooaja ja täitis püstitatud eesmärgid,» lausus Pajusalu.

Eesti koondise temporündaja ise millegi märkimisväärsega hakkama ei saanud, sest jäi seljavigastuse tõttu umbes pooltest mängudest eemale. Küll tegi Pajusalu hinnangul senise karjääri parima hooaja Pupart – sügisel vahetusmängija rolliga leppima pidanud nurgaründaja tõusis detsembris kindlaks põhimeheks. Koos Puparti lülitumisega algrivistusse paranesid hoobilt ka Etudianti tulemused. «Pupart võttis isegi vastutust enda peale ega pugenud teiste selja taha peitu,» märkis Pajusalu.

Etudiant kaotas mõlemad veerandfinaalmängud 1:3, laupäeval kodusaalis peetud kohtumises kujunesid geimid 22:25, 25:21, 21:25 ja 18:25. Terve kohtumise kaasa teinud Pupart tõi 13 ning teist geimi põhikoosseisus alustanud ja ülejäänud geimides vahetusest sekkunud Pajusalu kolm punkti. «Tulemus sõltus rohkem vastasest. Meie mängisime mõlemas kohtumises korralikult. Võiduvõimalus tekkis siis, kui Cannes järele andis,» rääkis Pajusalu.

Ainsa Eesti rahvusmeeskonna liikmena jätkab hooaega Oliver Venno, kelle tööandja VfB Friedrichshafen sai Saksamaa liiga poolfinaalis mängudega 2:0 jagu Düreni evi­vost. Laupäevases võõrsil peetud kohtumises olid tiitlikaitsja võidupunktid 3:1 (22, 22, -19, 14). Diagonaalründaja Venno platsile ei pääsenud.

Kolme võiduni peetavas finaalseerias kohtub Friedrich­shafen Berliini SCCga, kes oli mängudega 2:0 üle Generali Hachingust. Venno hinnangul on SCC neile soodsam vastane kui Haching.

Anna Kajalina naiskond Piacenza Rebecchi alistas Itaalia meistrivõistlustel võõrsil autsaideri Pavia Riso Scotti 3:1 (19, -22, 19, 24).

Teises ja kolmandas geimis vahetusest sekkunud ning terve neljanda geimi kaasa teinud 20-aastane ja 205 cm pikkune diagonaalründaja tõi mõlemad punktid blokist. Ükski tema neljast rünnakust maha ei jäänud. Rebecchi tõusis kaks vooru enne põhiturniiri lõppu tabelis 8. kohale.