Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Eesti kikkpoksija läheneb kodus peetavale MMile teise nurga alt

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
King of Kingsi 49. Grand Prix võitlejate tutvustamine. | FOTO: Tairo Lutter

VÕITLUSSPORT. Eesti võitlusspordimaastiku järgmine suurem üritus toimub juba kuu aja pärast. Kohal on vennad Markko ja Mirkko Moisar. Üks neist asub võitlusesse MM-tiitli pärast, teine kavatseb pärast kevadist nokauti taas võidurajale naasta.

Võistlussarja King of Kings MM-tiitli eest asub sedapuhku võitlema Markko Moisar, kes kohtub Moldovast pärit valitseva maailmameistri Stanislav Renitsega. King of Kings on Markko Moisari sõnul kikkpoksihierarhias populaarsuselt kolmas võistlussari, mistõttu oleks MM-tiitli võitmine kõva sõna.

Oktoobris astub ta võitlusringi puhanult, sest tänavu on ta pidanud vaid ühe matši ning sedagi alles kevadel. Kuna tegu on tiitlimatšiga, võideldakse maksimaalse kolme raundi asemel viis. Vastupidavus on Moisari tugev külg, seetõttu pole tal midagi ka viie raundi vastu. «See mulle meeldib, tavaliselt saan alles kolmandas end tööle. Ehk mul on kaks raundi lisaks.»

Markko Moisar on matši eel küll enesekindel, kuid mitte nii, et hakkaks kuu aega varem lõpptulemust ennustama. «Võitlusspordis on keeruline ennustada. See võib alati lõppeda ootamatult ühele või teisele poole.»

Tema vend Mirkko Moisar läheb kikkpoksiringis vastamisi 27-aastase Küprose võitleja Giorgos Kostanidisega, kes on võitnud 26 ning kaotanud neli matši. Mirkko Moisari hooaja lõpetas kevadel saadud valus nokaut, kuid see tegi sportlase senisest näljasemaks.

Võrreldes varasemate võitlustega keskendub 27-aastane Mirkko Moisar sel korral rohkem matšiks ettevalmistumisele. Kui varem käis ta lihtsalt võitlemas, siis nüüd on tal ringis kindel mänguplaan, mida ta ka rangelt järgida kavatseb. «Ma pole varem nii põhjalikult matšiks valmistunud. Võib öelda, et lähen rohkem peaga võitlema, mitte nii väga tahtega,» ütles ta.

Oktoobris toimuv matš on Mirkko Moisarile tänavuse hooaja neljas, pärast mida tahab ta selle aasta jooksul pidada veel kaks matši. Võrreldes varasemate hooaegadega, kus ta astus ringi pea igal kuul, on seda vähe. Teisalt tundub kuus korda aastas võidelda jällegi palju.

Kas selleks, et Eestis professionaalne võitleja olla, tulebki nii tihti ringi minna? «Ei, see on lihtsalt minu hasart spordi vastu – mulle väga meeldib poksida,» vastas Mirkko Moisar naerulsui. Tema sõnul pole Eestis professionaalse võitlussportlase elu kuigi raske ning seda põhjusel, et konkurents on siinmail hõre. «Üritusi on palju ja võitlejaid on vähe. See tähendab, et treenerid jõuavad meiega tegeleda. Tunnen end selle koha pealt mugavalt,» põhjendas ta, miks Eestis on hea olla profivõitleja.

Tagasi üles