Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Võitmatu Kelly raske seis

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kelly Sildaru on harilikult naerusuine. Praegu tal kahjuks naeratamiseks põhjus puudub. | FOTO: Sander Ilvest

Eile hommikul plahvatas uudispomm, mida viis kuud enne Pyeongchangi taliolümpiamänge ei ihanud keegi kuulda: meie medalilootus Kelly Sildaru vigastas treeninglaagris rennisõitu harjutades põlve. Eestlannal on paranemiseks hinnanguliselt kolm kuud, sest OM-pileti saamiseks peab ta startima veel ka MK-sarjas.

«Tere, sõbrad, kaasaelajad ja koostööpartnerid,» alustas Eesti parim freestyle-suusataja oma sotsiaalmeediakontodel avaldatud videot. «Mul on üks tõsine mure ja soovin seda teiega jagada. Olles hetkel Uus-Meremaal treeninglaagris, kukkusin ma trennis ja vigastasin oma põlve ning pean peagi uuringuteks Eestisse lendama.»

Arstiaeg järgmisel nädalal

Sportlase isa Tõnis Sildaru ütles Postimehele, et tütar harjutas õnnetuse hetkel oma kõrvalala ehk rennisõitu. Kelly kukutajaks saanud trikk polnud talle midagi uut ega isegi mitte rasket. «Mina, Kelly ise ja kõik siin ümbergi ütleks, et sel kukkumisel ei olnud jõudu ega midagi, lihtsalt ebaõnne. Natukene ebaõnnestunud maandumine, suusad läksid risti ja palju polnud vaja. Seekord läks nii,» selgitas Tõnis, kelle hääl oli telefonikõnes murest murtud.

Kui raske vigastusega tegu on, ei saa veel öelda. Kui alguses pidid Sildarud jääma Uus-Meremaale laagrisse novembrini, siis nüüd tullakse tagasi Eestisse. Koju jõutakse järgmise nädala algul ning esimesel võimalusel läheb suusataja põlvega uuringutele.

Arstidelt kuuldavaid diagnoosivariante on kaks. Esiteks negatiivsem: vigastus on raske ja põlvesidemetes on midagi rebenenud, mis tähendaks, et Sildarul jääksid olümpiamängud kindlasti vahele. Juhtub vigastus osutuma aga kergemaks, algab eestlannal võidujooks ajaga: võistluspausi pikkus on paratamatult mitu kuud, aga on lootust, et Kelly naaseb uuel aastal MK-karussellile.

OMiks tervenemisest ei piisa

Üleeile avaldatud Pyeongchangi olümpiamängude võistluskalendri järgi on Sildaru trumpala ehk pargisõit kavas piiga sünnipäeval, 17. veebruaril. Kahjuks ei saa Kelly ravikalendrit paika panna selle kuupäeva järgi, sest eestlanna olümpiapilet pole veel sugugi kindel. Nii pargi- kui ka rennisõidus pääseb viimase kahe hooaja MK-etappide ja (täiskasvanute) MMi põhjal olümpiale 24 paremat sportlast ning nooruse tõttu alles tänavu FISi ametlikel võistlustel püünele pääsenud Sildarul on punktidest vajaka. Praegu paikneb eestlanna aladel vastavalt 17. ja 15. olümpiakohal, kuid enne kvalifikatsioonitähtaja kukkumist on kavas veel neli MK-etappi. Kui hõredama konkurentsiga rennisõidus võib MK-debüüdil saadud teisest kohast pileti teenimiseks piisata, siis kardetavasti jääb eestlanna trumpalal saadud ühest etapivõidust ja 100 punktist olümpiale pääsemiseks väheks.

See tähendab, et Sildaru peab ilmselt starti tulema veel vähemalt ühel MK-etapil. Neist järgmised on kavas 26. novembril Austrias ning vahetult jõulupühade eel Prantsusmaal – põlvevigastuste üldist iseloomu arvesse võttes on need Sildarule ilmselt liiga varajased kuupäevad. Reaalselt võiks eestlanna võistluskarussellile naasta seega jaanuaris Ameerika Ühendriikides kahel MK-etapil: 10. kuupäeval algavad võistlused Deer Valley ning nädal hiljem Mammoth Mountaini mägikeskuses.

Kõik eelnev on vaid spekulatsioon. Tõde selgub parimal juhul järgmisel nädalal, aga kui pikk lennureis Eestisse Sildaru põlve veel ärritab, võib uuringu aeg edasi nihkuda.

«Minu eesmärk on saada tagasi lumele nii kiiresti kui võimalik, kuid enne seda tahan olla kindel, et olen 100 protsenti terve kindlustamaks pikka karjääri suuskadel. Tänan teid toetuse eest ja kui tekib mingit uut infot, siis annan kindlasti ka teile teada,» lõpetas Kelly Sildaru oma videopöördumise.

Lisalugu:

Võitmatu Kelly

Pöidlad pihku, et Kelly Sildaru vigastus pole väga raske ning eestlannal on siiski võimalik Pyeongchangi taliolümpial startida, sest kuigi garantiid pole, võiks ainuüksi võistlemist võtta kui peaaegu kindlustatud medalit. Eestlanna püsib oma trumpalal ehk pargisõidus võitmatuna alates 2014. aasta jaanuarist ning on vahepeal võitnud 23 järjestikust rahvusvahelist võistlust, sealhulgas kaks korda X-mängud ja Dew Touri. Lisaks on Kelly selles vahemikus kroonitud juunioride maailmameistriks ning augustis võitis ta karjääri esimese MK-etapi. Tõsi, täit tõtt see statistika siiski ei räägi, sest näiteks mullustel Oslo X-mängudel oli Kelly küll kohal, kuid otsustas võistlemisest loobuda, sest ei saanud trikitamiseks ja kõrgele kohale konkureerimiseks üles piisavalt kiirust.

Tagasi üles