Berliini maratoni võitja Eliud Kipchoge.
Berliini maratoni võitja Eliud Kipchoge. Foto: Michael Sohn/AP

Täna aset leidnud Berliini maratoni võitis 2016. aastal olümpiavõitjaks kroonitud keenialane Eliud Kipchoge. Poodiumi ülejäänud kaks astet hõivasid Etioopia jooksjad Guye Adola ja Mosinet Geremew.

Kehvades ilmastikuoludes peetud võistluse võiduajaks märgiti 2:03.32. Maailmarekordit (2:02.57) ründama läinud Kipchoge jäi eesmärgist vaid 35 sekundi kaugusele. Võimsa aja jooksis ka teisena lõpetanud debütant Adola, kes kaotas keenialasele 14 sekundit.

Naiste arvestuses võidutses samuti Keenia jooksja: ajaga 2:20.23 läbis maratoni Gladys Cherono, temale järgnesid etioopialane Ruti Aga ja kaasmaalane Valary Aiyabei. Eesti hooaja tippmargi 2:48.53 jooksis 29. koha saavutanud Kaia Lepik.