Sõjast räsitud Süüria unistus MMist elab jätkuvalt

Süüria ründaja Omar Al Soma tähistab penaltipunktilt Austraalia vastu löödud viigiväravat. Foto: LAI SENG SIN/REUTERS/Scanpix

Süüria jalgpallikoondis jätkab riigis valitsevast olukorrast hoolimata võitlust jalgpalli MMile pääsemise nimel. Aasia valikturniiri play-off'is tehti avamängus 1:1 viik Austraaliaga.

Mõistagi ei mängitud kohtumist sõjast räsitud Süürias, vaid Malaisias Krubongis asuval Hang Jebati staadionil. Austraalia asus 40. minutil Robbie Kruse tabamusest juhtima, kuid 85. minutil viigistas Omar Al Soma penaltist seisu. Korduskohtumine peetakse juba teisipäeval Sydneys.

Paari võitja ei pääse veel otse MMile, vaid peab läbima kahest mängust koosneva play-off'i CONCACAFi neljanda koha meeskonnaga. Hetkeseisuga on selleks eeldatavasti keegi kolmikust USA-Panama-Honduras.