Tennisetäht müüb pankrotist pääsemiseks kolm suure slämmi tiitlit

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Boris Becker

FOTO: Paul Zimmer/imago/Paul Zimmer

Pankrotti läinud seitsmekordne suure slämmi võitja Boris Becker müüb Saksamaa meediaväljaannete Bunte ja Sterni andmetel võlgade katteks maha kolm Wimbledoni tenniseturniiri trofeed.

Beckeri pankrot kuulutati välja juunikuus. Sakslase võlgnes juba kaks aastat nimekatele pankuritele suure summa raha ning Londoni pankrotikohtu hinnangul polnud piisavalt tõendeid, et tennisist on võimeline nõuet tasuma.

Beckeri kaitsja küsis võimalust võlgade katteks pantida mehele kuuluv kinnisvara Mallorcal, et pankrotikohtunik Christine Derret lükkas palve tagasi. «Ma mäletan, et nägin teda (Wimbledoni) peaväljakul mängimas, mis tõenäoliselt näitab mu vanust,» sõnas kohtunik ja lisas, et kahjuks peab ta välja kuulutama 49-aastase tennisisti pankroti.

Endine tennisetäht, kes ise kohtus kohal ei olnud, andis oma esindajate kaudu teada, et ta on kohtuasja lahendis pettunud. «Otsus puutub ühte vaidluse all olnud laenu, mille ma oleksin täismahus tasunud kuu aja pärast. On pettumustvalmistav, et minu palve selle ajani istungiga oodata tagasi lükati. Minu teenistus on paljudele teada ja on ilmne, et mul on võimekus laen tasuda.»

Tennisekarjääri jooksul oli Wimbledoni turniiri Beckeri trumbiks – sakslane võidutses  seal aastatel 1985, 1986 ja 1989. 49-aastane Becker teenis karjääri jooksul auhinnaraha 30 miljoni naela väärtuses.

Tagasi üles