USA tõusis eelviimase vooruga kolmandale kohale, mis taganuks otsepääsme MMile, kuid kaotas viimases voorus 1:2 grupi autsaiderile ehk Trinidadi ja Tobago koondisele. USA jäi võõrsil juba avapoolajaga 0:2 kaotusseisu, kui täpsed olid Shahdon Winchester ja Alvin Jones. Kohe teise poolaja alguses lõi Dortmundi Borussias mängiv Christian Pulisic küll ühe värava tagasi, ent enamat USA ei suutnudki ja pidi jääma ootama teiste kohtumiste tulemusi – nii Hondurasel kui ka Panamal oli võimalik neist viimase vooruga mööduda.
Edasipääsu juba kindlustanud Mehhikot võõrustanud Honduras jäi küll avapoolajal kaks korda kaotusseisu, ent teise poolaja alguses asuti Guillermo Ochoa omaväravaks märgitud tabamusest ja Rommel Quioto väravast 60. minutiks 3:2 juhtima. Seda seisu hoiti lõpuni ja jäädi ootama, mida suudab Panama.
Siinkohal tasub põigata hetkeks ajas tagasi 2014. aasta MMi valiksarja, kus Panama oli viimases voorus veel 90. minuti täitumisel kinni 1:0 võidus. See andnuks neile oma valikgrupis neljanda koha ja viinuks nad play-off’i, jättes Mehhiko MMilt eemale. Kuid Panama vastane USA lõi lisaminutitel kaks väravat ja röövis riigilt võimaluse esmakordselt MMil mängida.
Neli aastat hiljem andis saatus Panamale ainulaadse võimaluse USAle kätte maksta ning seda tehti magusaimal ja dramaatilisimal võimalikul moel. Panama jäi koduväljakul Costa Rica vastu 0:1 kaotusseisu, ent 53. minutil Gabriel Torres viigistas. Rahvuskangelaseks tõusis 88. minutil aga tema nimekaim Roman Torres, kes saatis palli teist korda Costa Rica väravasse.