Väravate-ja kaardisadu Hiiu staadionil lõppes Infoneti võiduga

Merili Luuk
Vladimir Voskoboinikov
Vladimir Voskoboinikov Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Jalgpalli meistriliigas alistas kaartiderohkes kohtumises Tallinna Infonet 4:2 Nõmme Kalju.

Kuigi Infonet jäi juba esimesel minutil Roman Nesterovski vea tõttu arvulisse vähemusse, kuid 38. minutil suutis Albert Prosa külalismeeskonna juhtima viia. Kalju polnud kitsi – teise poolaja alguses eemaldati teise kollase kaardi saanud Artjom Dmitrijev ning mõlemad meeskonnad jäid kümnekesi platsile.

Väravatesadu algas 71. minutil, kui Aleksandr Kulinitš viis Infoneti 2:0 juhtima. Tarmo Neemelo suutis kolm minutit hiljem vahet vähendada, kuid järgmisel rünnakul oli tänu Eduard Golovljovi tabamusele seis juba 3:1.

Kalju ei lõpetanud ründamist ning Karl Mööli värav tõi Kalju taas ühe värava kaugusele, kuid lõppseisu vormistas Infoneti ründaja Vladimir Voskoboinikov neljandal üleminutil.

Kokku välgutas peakohtunik Kristo Tohver kaarte seitsmel korral - lisaks Dmitrijevi kahele kollasele kaardile teenis Nõmme Kalju mängijatest hoiatava kaardi Andrei Sidorenkov. Infoneti mängijatest pallisid lisaks Nesterovskile määrustevastaselt Artur Rättel, Sergei Tumasjan ja Albert Prosa.

Kaljul on kolm vooru enne lõppu koos 71 punkti, millega puudub neil lootus esikohal paiknevat Florat püüda. Infonet on 61 punktiga neljandal kohal.