Video: Donald Trumpi marru ajanud protest jõudis ka Saksamaa palliväljakutele

Players of Berlin kneel down prior to the German Bundesliga soccer match between Hertha BSC Berlin and FC Schalke 04 in Berlin, Germany, Saturday, Oct. 14, 2017. Hertha Berlin nodded to social struggles in the United States by kneeling before its Bundesliga game at home to Schalke on Saturday. Hertha

FOTO: Michael Sohn/AP

Berliini Hertha jalgpalliklubi mängijad avaldasid enne liigamängu Schalkega toetust teispool ookeani pallivatele ametivendadele, laskudes avavile eel nagu üks mees keset väljakut ühele põlvele.

Selle žestiga protesteerisid USA sportlased algselt inimõiguste rikkumise ja peamiselt mustanahaliste kodanike tagakiusamise vastu, ent pärast seda, kui USA president Donald Trump hümni ajal põlvitajaid hoorapoegadeks nimetas ja soovitas nad meeskonnast vallandada, on protest paisunud märksa laiaulatuslikumaks.

Hertha teatel liitus kogu nende meeskond – lisaks algrivistusele laskusid ühele põlvele ka pingi juures viibinud vahetusmehed ja treenerid – aktsiooniga selleks, et toetada avatud mõtlemisega maailma. «Hertha BSC on tolerantsuse ja vastutustundlikkuse poolt,» teatas klubi kodulehel.

«Elame 21. sajandil, mitte 18. sajandil, kuid mõne inimese mõttemaailm ei ole veel nii kaugele jõudnud. Kui saame aidata neil areneda, on see hea,» lausus Sky Sportsile Hertha mängija Sebastian Langkamp.

Berliini Hertha mängijate üheaegne protest ja solidaarsusavaldus. FOTO: Hertha / Annegret Hilse / AP / Scanpix

FOTO: Annegret Hilse/AP

Tagasi üles