Gerd Kanter andis haiglale üle tšeki 5700 eurole

Viljar Voog
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gerd Kanter andis Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele üle tšeki 5700 euroga.
Gerd Kanter andis Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele üle tšeki 5700 euroga. Foto: Veiko Võrklaev

Eile andis kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele üle tänavuse heategevusliku Teatejooksuga kogutud annetuse, mis ulatus 5700 euroni. Kogutud summaga toetatakse 8-aastase Aleksei, 17-aastase Matsi ja teiste liikumisvõime kaotanud laste ravi.

Kanter, kes andis ka oma hääle raadioeetris kõlanud üleskutsele Teatejooksu toetada, avaldas heameelt, et on saanud läbi spordi kaasa aidata liikumisvõime kaotanud laste toetamisele. «Meile tippsportlastena on see hea võimalus juhtida tähelepanu liikumisvõime kaotanud laste märkamisele ja toetamisele,» ütles olümpiavõitja.

«Rõõm on näha, et Teatejooksust on kujunenud Eestis suurim noortespordiüritus, kuhu igal kevadel tuleb jooksma üha rohkem lapsi ja noori, kes tunnevad rõõmu liikumisest, sportimisest ja seeläbi endast nõrgemate toetamisest,» lisas Kanter.

Teatejooksu üks eestvedajatest Erik Pallase tänab kõiki, kes laste ravi toetamiseks kaasa aitasid. «Täname ligi 12 000 tublit last, kes heategevuse nimel maikuus jooksma tulid ning kõiki häid inimesi, kes annetasid numbrile 900 7777 helistades 7 eurot. Teatejooks on sündmus, kus saame hetkeks mõelda neile, kellel on liikumine keerulisem, neid rohkem märgata ja toetada,» lausus Pallase.

Teatejooksuga kogutud annetused jagunevad kolmeks – nii 8-aastase Aleksei, 17-aastase Matsi kui teiste Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses ravil olevate laste ravi toetuseks läheb võrdselt 1900 eurot.

Mats, kes on ka varem ise teiste laste aitamiseks Teatejooksul osalenud, kaotas kolm aastat tagasi südame seiskumise tõttu nii liikumis- kui ka nägemis- ja kõnevõime. Aleksei kaotas liikumisvõime põetud raske haiguse tagajärjel. Mõlemad vajavad järjepidevat teraapiat tavapärasest suuremas mahus ning annetuste abiga on neil võimalik seda Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses saada. Noorte lugusid saab lugeda Teatejooksu kodulehelt.

Teatejooks on Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning ühtlasi suurim üritus, kus lapsed ise annavad oma panuse heategevuse heaks. Kaheteistkümnendat korda toimunud laste heategevussündmusel osales tänavu rekordiliselt ligi 12 000 last korraga 25 Eesti paigas: Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tallinnas, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis ja Võrus ning esmakordselt Muhus, Peetris, Tõrvas, Värskas ja Viimsis.

Järgmine, järjekorras kolmeteistkümnes Teatejooks toimub 10. mail 2018. aastal. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles