Statistika näitas ju, et ma olin (Eestis) senistest peatreeneritest kõige edukam, aga see oli mõistagi vaid statistika. (Pehrssoni käe all võitis Eesti koondis 11 mängu, viigistas 8 ja kaotas 14. Väravaid löödi 24 ka ise korjati puurist 37. Võrdluseks Tarmo Rüütli võitis 76 mängust 24, viigistas 15 ja kaotas 37 väravate vahega 73:120. Martin Reim on alustanud 6 võidu, 3 viigi ja 4 kaotusega. – V.V.)
Milline võiks olla Eesti koondise tulevik?
Kuna ma ju enam ei jälgi hoolega, kes, kus ja kui palju mängib, siis on keeruline midagi põhjapanevat ennustada. Mida ma saan öelda, on see, et praeguses meeskonnas on paljud mängijad, kes said minu käe all kirja alles oma esimesed matšid, aga nüüdseks on neist saanud palju küpsemad ja kogenud jalgpallurid. Nüüd on koosseisu tasakaal just vanuse ja kogemuse küsimuses muutunud väga heaks. Minu ajal olid mitmed mängijad veel liiga rohelised, aga nüüd on mehed nagu Mets, Baranov ja Antonov palju kogenumad. Käitki mängib nüüd. Kõik nad on koondises võtmemängijad ja ma ei näe põhjust, miks ei peaks asjad minema aina paremaks. Järgmiseks valiksarjas võiks minna praegusest etemalt.
Ja nende kogemuste pealt on mängijad ka klubides astunud uusi samme – näiteks Käit koputab Fulhamis esindusmeeskonna uksele ja Mets liikus Hollandi kõrgliigasse...
Seda on väga hea näha, et üha rohkem pallureist mängib välismaal ja mis veelgi olulisem, pääsevad ka väljakule. See oli ju samamoodi üks peamine murekoht, kui ma Eestisse tulin (et koondislased olid klubides pingipoisid – V.V.)
Viimane küsimus: kas Rootsi pääseb MMile?
Ma pean seda uskuma. Itaalia on selge favoriit, aga Rootsi koondise peatreener Janne Andersson on alates 2016 ametisse asumisest näidanud järjest väga häid tulemusi. Ta usub oma meeskonda ja seetõttu ma tõesti arvan, et Rootsi võib finaalturniirile jõuda, kuigi play-offis ollakse prognooside kohaselt nõrgem osapool.