Kes on kolm kõige paremat Euroopas mängivat noort jalgpallurit?

Kylian Mbappe debüütmäng PSG vormis.

FOTO: GONZALO FUENTES/REUTERS

Euroopa parima noormängija valikus on sõelale jäänud kolm sportlast – Gabriel Jesus (Manchester City), Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain) ja Ousmane Dembele (Barcelona).

20-aastane brasiillane Jesus liitus Cityga jaanuaris ning lõi eelmise poole hooajaga meeskonna eest 11 matšis seitse väravat. Ka sel hooajal on ta näidanud head mänguvormi ning jätkas sealt, kust mullu pooleli jäi.

Mbappe tähistab oma 20. sünnipäeva alles 2018. aasta detsembris. Sel nädalal püstitas ta Meistrite liiga rekordi, olles nüüd võistlussarja ajaloo kõige resultatiivsem teismeline. Suvel liikus ta laenulepingualusel Monacost PSG-sse, lõplikult vormistatakse 185 miljoni euro suurune tehing ära järgmisel aastal..

Ka 20-aastane Dembele vahetas suvel klubi, kui liikus 107 miljoni eest Dortmundi Borussiast Barcelonasse. Kuigi Barcelona eest jõudis ta enne viga saamist mängida vaid kolm mängu, oli tema eelmine hooaeg Saksamaal muljetavaldav.

Euroopa parima noormängija auhinda annab välja Itaalia ajaleht Tuttosport. Sellele auhinnale kvalifitseeruvad Euroopas mängivad alla 21-aastased jalgpallurid. Mängijate sooritusi hinnatakse kalendriaasta põhjal.

Tagasi üles