Naiste võrkpalli karikasarjas selgus esimene poolfinalist

Tartu Ülikool Eedeni võrkpallinaiskond.
Tartu Ülikool Eedeni võrkpallinaiskond. Foto: skduo.ee

Võrkpalli naiste karikavõistluste veerandfinaalseerias alistas Tartu Ülikool/Eeden ka teistkordselt Ülenurme ja jõudis esimesena nelja parema hulka. Esimese sammu poolfinaali suunas astus Kohila Võrkpalliklubi/E-Service.

Võõrsil peetud avamäng oktoobri keskel lõppes geimiliselt Ülenurme poolt vaadatuna 20:25, 17:25, 16:25, tänane teine kodusaalis 18:25, 12:25, 25:22, 29:27, 9:15 tulemusega. Korduskohtumises realiseeris Tartu naiskond rünnakuid 38,6-protsendilise efektiivsusega, esiliigas palliv Ülenurme aga 32-protsendiliselt. Vastuvõtul olid näitajad 58,2-38,6 tartlannade kasuks. Pallinguässasid lõid külalised 14 ja koduvõistkond 7, blokipunktides oli võitjate paremus 13-6, vahendab volley.ee.

Ühtlaselt esinenud võitjate poolel kogusid koguni viis mängijat kahekohalise resultaadi. Parimana jäi Juta Kraavi arvele 16 punkti, millest koguni kuus tulid blokis. Kerttu Lääne assisteeris 13, Renate Pikk 12 ning Kertti Külm ja Ingris Suvi 10 punktiga. Kristi Vink tõi võõrustajatele üleplatsimängijana 19 punkti. Jade Šadeiko lisas 15 ja Triin Lääne 10 punkti.

Nelja parema seas läheb Tartu esindus vastamisi kas Audentese SG/Noortekoondise või Kohila Võrkpalliklubi/E-Service'iga. Tänases Kohilas peetud veerandfinaalseeria avamängus saatis edu tiitlikaitsja Kohilat, kes teenis küllaltki kindla 3:0 (21, 14, 14) võidu. 15 punktiga säras võitjate ridades Anni-Ly Abel, kes realiseeris 20-st rünnakust 11 (55%) ning lisas kolm pallinguässa ja ühe blokipunkti. Mängu parimat kasutegurit (+9) näidanud Agnes Karm panustas võitu 11 punkti. Annika Holland vastas Audentese SG/Noortekoondise ridades kümne (-4) punktiga. Uuesti kohtutakse nädala pärast taaskord Kohilas.

Ülejäänud kahes veerandfinaalis kohtuvad TTÜ/Tradehouse ja Võru Võrkpalliklubi ning Saaremaa Võrkpalliklubi ja Tallinna Ülikool. Esimeses mängus leppis Saaremaa 0:3 (-22, -17, -20) kaotusega.