Otepää MK-etapi eel tehakse kahevõistluse ajalugu

Kristjan Ilves sai kontinentaalkairkaetapil esimese ja kolmanda koha. Nüüd ootab ees MK-sarja karmim konkurents.

FOTO: Tairo Lutter

Järgmise aasta 6.–7. jaanuaril võõrustavad Eesti ja Otepää esmakordselt kahevõistluse maailmakarikaetappi. Maailmatasemel spordivõistluse muudab eriliseks ka naiste võistlus, mis toimub esimest korda spordiajaloos.

2018. aasta alguses esimest korda Otepääl aset leidev kahevõistluse maailmakarikaetapp hakkab vastavalt FISi ja Eesti Suusaliidu pikaajalisele kokkuleppele toimuma esialgu iga kahe aasta tagant. 

Projektijuhi Ago Markvardti sõnul jätkub koostöö esmajärgus kuni 2020. aastani eeldusel, et spordiürituse korraldus vastab FISi ootustele ja soovidele. Markvardt on siiski veendunud, et koduse maailmakarikaetapi korraldusmeeskond on igati tasemel ja oodata on vägevat spordipidu.

«Oleme kokku pannud suurte kogemustepagasiga tiimi ja usun, et suudame sportlastele tagada tipptasemel võistlustingimused ning kinkida külastajatele meeleoluka nädalavahetuse. Ootame Otepääle võistlema kahevõistlejate maailma paremikku eesotsas neljakordse maailmameistri Johannes Rydzeki ning maailma karika üldvõitja ja Sotši olümpia kuldmedalisti Eric Frenzeliga. Lisaks võistlevad meie enda kahevõistlejad eesotsas Kristjan Ilvesega. Kristjani suurepärased eelmise hooaja ja suvised tulemused (suvise kahevõistluse MK-sarja üldvõit) annavad ka koduseks MK-etapiks lootust häid või isegi väga häid resultaate oodata,» ütles Markvardt.

Eesti sportlastest võistlevad kodusel MK-etapil veel Kail Piho, Han Hendrik Piho, Karl-August Tiirmaa, Triinu Hausenberg ja Annemarii Bendi.

Võistlused avatakse reede õhtul piduliku avatseremooniaga. Laupäeval toimub Tehvandi staadionil individuaalvõistlus ja pühapäeval on kavas meeskondlik sprint. Esimest korda astuvad kontinentaalkarikasarja raames võistlustulle ka naiskahevõistlejad, kes osalevad mõlemal päeval individuaalvõistlustel.

Markvardt loodab võistluste eel ja toimumisajal leebeid külmakraade, mis oleksid ideaalsed kunstlume tootmiseks. «Loomulikult oleks tore, kui vanajumal annaks MK-etapi ajaks parajalt paksu lumekihi, kuid rajad ja staadionipõhi vajavad vastupidavuse saavutamiseks siiski kunstlund.»

Otepääle saabub võistluse ajaks hinnanguliselt 19 tiimi 13 erinevast riigist. See toob talvepealinna ja Tehvandi staadionile võistkondade ja nende taustajõudude koosseisus enam kui 100 inimest. Lõplik info võistlevate sportlaste kohta selgub 22. detsembriks, kui ülesandmislehed peavad olema laekunud MK-etapi korraldustiimile.

Korraldajad ootavad spordipeole 3000–5000 pealtvaatajat. «Määravaks faktoriks on kindlasti ilm, mis mõjutab külastajate arvu,» nentis Markvardt. «Kuna see on talvise koolivaheaja viimane nädalavahetus, siis loodame raja ääres kaasa elamas näha ka peresid, kes saavad juhendaja käe all teha tutvust suusahüpetega – toome selleks kohale 2,4-meetrise Maru hüppemäe.»

Kahevõistluse MK-etapist teevad Eesti Meedia vahendusel otseülekandeid Kanal 2 ja Kanal 12 ning Eurosport. Otseülekandena näitab Eesti Meedia ka naiste kontinentaalkarikasarja etappi.

Tagasi üles