Korvpallinaiskond kohtub EM-valiksarja avamängus tituleeritud vastasega

Eesti korvpalliliit

FOTO: Basket

Eesti korvpallinaiskond kohtub homme Euroopa meistrivõistluste valikmängus Türgiga. Eesti naiskond on noor ning naiskonna kapten Mailis Pokk sõnas, et noorematel mängijatel on arusaadavalt väike ootusärevus sees.

«Eks me kõik oleme põnevil, eriti noored mängijad. See on normaalne, paljudele ikkagi esimene kord koondist esindada,» sõnas 25-aastane ääremängija. «Sisekliima on naiskonnas hea. Kõik saavad omavahel hästi läbi ning teavad, mis nende ülesanne, roll on. Homme vaatame veel enda taktika nii rünnakul kui kaitses üle. Enamus asju on juba selgeks tehtud, ehk siis nüüd tuleb need veel ainult üle korrata.»

Türgi sai Rio suveolümpial kuuenda koha. Nelja aasta eest võideti Prantsusmaal toimunud EM-finaalturniiril pronksmedal, kaks aastat varem saadi kaela hõbemedalid. 

Peatreener Janne Ritsi arvates on vastane küll tugev, kuid mingiks paanikaks homme põhjust pole. «Türgi on maailma rankingus kuues ja väga kõva sats ning ma loodan, et kõik noored korvpallurid ja treenerid tulevad homme mängule, et näha, kuidas mängib maailma tipp.»

Rits sõnas, et koondises on peamiselt noormängijad, kes jõuavad tippu alles nelja-viie aasta pärast. Homme minnakse peatreeneri sõnul saama head kogemust. «Jah meil on päris nooruslik võistkond, kuid selline see meie naiste korvpalli hetkeseis on.»

 Eesti naiskond kuulub Euroopa meistrivõistluste valikturniiril B-alagruppi koos Türgi, Poola ja Valgevenega.

Tagasi üles
Back