Rootsi jalgpallikoondis võttis koduväljakul Itaalia vastu vägeva võidu ning on MMi lävel

Rootsi jalgpallikoondise mängijat väravat tähistamas.
Rootsi jalgpallikoondise mängijat väravat tähistamas. Foto: JOHANNA LUNDBERG/imago/Bildbyran

Jalgpalli maailmameistrivõistluste valiksarja Euroopa tsooni play-off-ringi avavaatuses teenis koduväljakul mänginud Rootsi 1:0 võidu tugeva Itaalia koondise vastu. Loe lähemalt Postimehe tekstipõhisest blogist.

Kohtumise ainsa tabamuse eest hoolitses 61. minutil Jakob Johansson, kes sekkus mängu vaid mõned minutid enne võiduväravat. Johansson pääses karistusala lähistelt löögile, pall muutis rikošetist suunda ning maandus Gianluigi Buffoni valvatavas väravas.

Korduskohtumine peetakse esmaspäeval Milanos.

Samal ajal leidis aset kahe tippmeeskonna vaheline sõprusmäng: Inglismaa ja Saksamaa leppisid Londonis väravateta viiki. Prantsusmaa alistas maavõistlusmängus Antoine Griezmanni ja Olivier Giroud’ väravatest 2:0 Walesi.