Kommentaar: Kontaveit lajatab tugevalt ja viimasel ajal ka üha täpsemalt

Anett Kontaveit

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Tänases Postimehe nädalalõpulisas Arter ilmus intervjuu Anett Kontaveidiga (WTA 34.), kes rääkis oma aastast. Mis on aga tema trump?

Mitte ükski tennisespets ei mõtle sekunditki, kui paluda nimetada Anett Kontaveidi suurim trump. Löök. Pall lendab ta reketist (vastaste jaoks) hirmuäratava kiirusega juba nooruspõlvest alates. Ses vallas on ta oma peatse vastase Kaia Kanepiga vaat et äravahetamiseni sarnane mängija. Näiteks tänavu näitasid eksimatud mõõteriistad, et Kontaveit lööb tugevamini kui hiljutine meeste maailma esireket šotlane Andy Murray.

Ent ainuüksi löögi võimsusest pole vähimatki kasu. Määrav on saata pall lendu täpselt ja tugevalt. Nii saabki Kontaveidi viimaste aastate – eriti tänavuse – läbimurde peamise tegurina välja tuua, et kui varem oli tema mäng väga ebastabiilne, siis mida aeg edasi, seda valusamalt ja ka täpsemalt ta lajatab. Enam ei otsi ta meeleheitlikult võimalust iga palli kohe punktist virutada, vaid oskab kannatlikult paslikku võimalust otsida. Tänu märgatavalt paranenud liikumisele on löögist saanud tema relv, mida peavad pelgama absoluutselt kõik vastased.

«Anett ei peagi midagi erilist tegema, et järgmisi samme astuda. Vanemaks saades muutub ka füüsis paremaks. Aeg teeb oma töö. Kõik geniaalne on tegelikult lihtne. Anett peab lihtsalt kannatlik olema. Ta võidab kunagi kindlasti suurturniiri,» ütles Kontaveidi endine treener Peeter Lamp paari aasta eest, kui jõululaps oli murdnud 19-aastasena US Openilt 16 parema sekka.

«Mida tähtsam mäng, rohkem pealtvaatajaid ja pingeid, seda rohkem Anett endast kätte saab,» lisas samuti Kontaveiti abistanud Märten Tamla. «Ta naudib suurturniire, juba noorteklassis oli nii. Kõik, millega kaasneb suur huvi, sobib talle. Mõni läheb krampi, tema kaifib. Kui ta satub hoogu, siis tavaliselt poolel teel pidama ei jää.»

Praegusele Eesti esireketile aastaid nõu andnud füsioterapeut Priit Teniste on rõhutanud, et vanemaks saades on Kontaveit muutunud kõiges märksa rahulikumaks ja targemaks ning see kajastub ka mängupildis ja tulemustes.

***

Eesti suurepärane tenniseaasta kroonitakse 21. novembril Saku Suurhallis, kui Eesti Meedia Tennis Cup matšis kohtuvad Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi. Tule ja ela harukordsele võistlusele kohapeal kaasa! Osta pilet Piletilevist!

Tagasi üles