Amsterdami Ajax tuuseldas eestlase koduklubi kaheksa väravaga

Kris Ilves
Karol Mets.
Karol Mets. Foto: Facebook / KarolMets

Eesti jalgpallikoondise (pool)kaitsja Karol Metsa koduklubi Breda NAC tunnistas Hollandi meistrivõistlustel Amsterdami Ajaxi 8:0 üleolekut. Eestlane mängis kaasa kogu kohtumise.

Bredas toimunud kohtumises avas 13. minutil mänguskoori Matthjs De Ligt, viis minutit hiljem suurendas Ajaxi eduseisu kaheväravaliseks Donny van de Beek. Poolaeg lõppes võõrustajate 0:5 kaotusega, teise värava lõid van de Beek ja De Ligt ning ühe lisas David Neres.

Teisel poolajal realiseeris 11 meetri karistuslöögi Lasse Schöne, skoori tegi ka Klaas-Jan Huntelaar ning kübaratriki vormistas van de Beek.

NAC paikneb üheksa punktiga 18 meeskonna konkurentsis 17. kohal, riigi ajaloo edukaim meeskond Ajax asetseb 25 silmaga teisel positsioonil. Mõlemad meeskonnad on pidanud 12 kohtumist.