Turvauuendus tekitas Hamiltonile jabura äriidee

Lewis Hamilton tänavuse Belgia GP vabatreeningul turvapuuri katsetamas.

FOTO: HOCH ZWEI/imago/Scanpix

Abu Dhabi GPga saab sel nädalavahetusel otsa tänavune F1-hooaeg ning maailmameister Lewis Hamiltoni arvates ka ilusate vormelite ajastu. Nimelt häirib Mercedese esisõitjat jätkuvalt tulevast hooajast sarjas kasutusele võetav turvapuur, vahendab F1 Today.

2018. aastast peavad kõik F1-masinad kasutama «aupaiste» hüüdnime saanud turvalahendust, mille eesmärk on kaitsta sõitjate päid lendavate objektide eest. Hamilton on olnud uuendusele selle sünnist vastu ning kuigi ta on selle tulekuga leppinud, ei tähenda see, et ta peaks oma tulevast masinat armastama.

«See on viimane aasta, mil autod näevad head välja,» sõnas Hamilton GP-nädalavahetusele eelneval pressikonverentsil. «Järgmisest aastast läheb kõik välimuse osas allamäge. Aga vähemalt turvalisus paraneb.»

Britt võrdles uue turvapuuri, mis kinnitub vertikaalse postiga masina külge otse sõitja ees, välimust rannajalatsiga ning sealt tekkis tal ka idee, kuidas vormelite uus välimus rahaks teha. «Võib-olla loon järgmisel aastal oma plätufirma ja see saab mingil moel edukaks,» naljatles britt.

Hamiltoni rivaal Sebastian Vettel, kes on suur turvauuenduste pooldaja, ei hakanud samuti salgama, et visuaalselt vormelid kaotavad. «Pole kahtlustki, et autod näevad paremad välja nii, nagu nad on praegu, aga olen kindel, et harjume sellega ära. Töötame veel esteetika kallal ja lõpuks näeb kõik normaalne välja. Kokkuvõttes pole see ilmselt eriti suur asi,» lubas sakslane.

Tagasi üles