Mart Seimi eesmärk MMil - purustada Eesti rekord

Tõstja Mart Seim.

FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Ameerika Ühendriikides, Anaheimis täna algav tõstmise MM on viimase kümne aasta kõige kõvema tasemega tippvõistlus, lausus Eesti esitõstja Mart Seim, kes koos koondisekaaslase Leho Pendiga peagi USAs võistlustulle astub.

Üliraskekaaslase Seimi hinnangul on konkurents MM-il ülimalt tihe. «Ma ei mäleta viimasest 10 aastast niivõrd kõva võistlust. Tippvormis on iraanlased Behdad Salim ja dopingutarvitamise pärast kaheksa-aastase võistluspausi pidanud Saeid Alihosseini, Rio olümpiavõitja grusiin Laša Talahhadze ning Rios viiendale kohale jõudnud brasiillane Fernando Reis. Kui viimasel ajal on kogusumma 430-440 kilogrammi andnud tippvõistlustel medali, siis tänavusel MM-il see ilmselt 6.-7. kohast paremat tulemust ei taga.»

Seim ütles, et püüab Anaheimis purustada enda nimel oleva Eesti rekordi 438 kilogrammi. «Suures pildis on ettevalmistus maailmameistrivõistlusteks läinud hästi ja kulgenud ilma suuremate tagasilöökideta. Üritan nüüd USAs vormi realiseerida,» lausus tänavu Euroopa meistrivõistlustel viienda koha saanud Eesti esitõstja.

Leho Pent võistleb Anaheimis ööl vastu teisipäeva, 5. detsembrit. Ning Seim ööl vastu kolmapäeva, 6. detsembrit. Tõstmise MMi näitab telekanal Viasat Sport Baltic.

Tagasi üles