Nohune Kristjan Ilves: arstid ütlesid, et tuleb haigus välja ravida

Kristjan Ilves.

FOTO: Eesti Suusaliit

Eesti parimale kahevõistlejale Kristjan Ilvesele helistades on koheselt selge, miks olümpialootusel sel nädalavahetusel Lillehammeri MK-etapil võistlemata jääb. Läbi nohuse nina kõnelev sportlane tõdeb, et haigus pookis end külge juba eelmisel nädalavahetusel Soomes.

«Tegelikult oli juba enne Ruka viimast võistlust tunne, et tervis on natukene käest läinud, aga otsustasin siiski võistlema minna,» rääkis Ilves, keda hakkas esmahooga vaevama valus kurk. Esimesel kahel Soome võistlusel 12. ja 19. koha saanud Ilves tegi haigena loomulikult kehvema tulemuse lõpetades 27. «Hommikul oli kehvem ja otsustasime kohe koju taastuma tulla.

Nüüd tuli ka nohu ja rinnus on miski juba pikemalt kinni olnud. Otsustasin, et ei hakka pooles vinnas võistlema. Rääkisime ka arstidega ja nad ütlesid juba mind nägemata, et selline viirus on ringi liikumas ja see tuleb korralikult välja ravida.»

Lillehammerisse jääb Ilvesel küll sõitmata, aga kaks nädalat hiljem Ramsaus loodab ta juba stardis olla. «Trenni pole ma nüüd mõned päevad teinud, aga homme lähen vist jalutama ja end ringutama. Lillehammerisse jääb minemata, aga järgmise nädala keskel läheme ilmselt Ramsausse või Seefeldi ette ära, et saaks hüpata ja harjutada. Eestis ei saa praegu midagi teha,» selgitas Ilves haiguse tõttu veidi muutunud treeningplaane. «Usun, et saan viirusest kiiresti võitu.»

Tagasi üles