FIFA kaotab konföderatsioonide karika ning asendab selle klubide MMiga

Madridi Real

FOTO: CURTO DE LA TORRE/AFP

Rahvusvaheline Jalgpalliliit (FIFA) plaanib 2021. aastaks välja tulla uue turniiriga, mis hakkab iga nelja aasta järel välja selgitama maailma parimat jalgpalliklubi.

FIFA nägemuse kohaselt kaob senine konföderatsioonide karikaturniir, mis tähendab, et turniiri viimaseks võitjaks jääb mullu triumfeerinud Saksamaa.

Klubide maailmameistrivõistlustele pääseb Euroopast 12 vutiklubi, kokku osaleb MMil 24 meeskonda. Euroopast pääseb turniirile neli viimast Meistrite liiga võitjat, neli viimast Meistrite liiga finalisti ning neli meeskonda, kelle koefitsient on kvalifikatsiooniperioodi lõpuks suurim.

Kui klubide MMile kvalifitseerumine lõppeks täna, pääseksid Euroopa jalgpalliklubidest turniirile Madridi Real, Barcelona, Madridi Atletico, Juventus, Müncheni Bayern, PSG, Sevilla, Manchester City, Dortmundi Borussia, Benfica, Arsenal ja Porto.

Klubide MM toimub 2021. aasta suvel ehk aastal, mil ei mängita Euroopa meistrivõistlusi ega Copa Americat. Just Lõuna-Ameerika on klubide esindatuse poolest MMil Euroopa järel arvukuselt teine. Nimelt pääseb Lõuna-Ameerikast võistlema viis klubi.

Praegu pole nende kvalifitseerumistingimused veel kindlad, kuid väljaanne Marca pakub välja, et need võiksid olla neli viimast Copa Libertadoresi võitjat ning seejärel üks parima koefitsiendiga klubi.

Praeguse seisuga esindaksid Lõuna-Ameerikat Atletico Nacional, River Plate, San Lorenzo, Atletico Mineiro ja Boca Juniors.

Aafrikast, Aasiast ning Põhja-Ameerikast pääseb MMile igalt kontinendilt kaks klubi. Taaskord pole lõplikud kvalifitseerumistingimused selged, kuid eeldades, et kohad saavad kontinentide viimased kaks meistrit, siis pääseksid Aafrikast turniirile Wydad Casablanca ja Mamelodi Sundowns, Aasiast Urawa Red Diamonds ja Jeobunk Hyundai Motors ning Põhja-Ameerikast Pachuca ja America.

Pole selge, kas Okeaania teenib MMile automaatselt ühe koha või peab sealne meisterklubi MMile pääsemiseks mängima play-offi.

Turniiril jaotatakse klubid kaheksasse kolmeliikmelisse alagruppi, kust pääseb veerandfinaali iga grupi parim. Seega mängiksid finaali jõudnud klubid turniiril kokku viis mängu. See tähendaks, et ilmselt kestab turniir 20 päeva. Marca andmetel toimub esimene klubide MM Hiinas.

Tagasi üles