Aivar Pohlak: jalgpallipidu piiri taga - esimesed muljed

Maailma parim jalgpallikoondis selgub järgmisel aastal Venemaal FOTO: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP

Hoolimata tõigast, et kõik Venemaaga seotu langeb viimasel ajal automaatselt kriitika alla, julgeksin väita 2018. aasta jalgpalli MM-finaalturniiri olevat eestlasest fänni jaoks pea parima võimaluse oma lemmikmängule kaasaelamiseks.

Mänguajad on sobivad MM-i ajaks puhkuse võtvale tugitoolisportlasele - tõsi, kolm ja neli mängu päevas saab olema ka padufanaatiku jaoks tõsine katsumus - ja Kaliningrad, St. Peterburg ja Moskvagi paiknevad mõistliku autosõidu kaugusel nende jaoks, kes võistlust oma silmaga vaatama plaanivad minna.

Kui loositulemusest kõnelda, siis kuigi süsteem tegi n-ö surmagruppide tekkimise keerulisemaks, ei julgeks ühestki grupist peale A ja B siiski kindlaid edasipääsejaid pakkuda - tase on läinud ühtlasemaks ja tippklubidest tulevate tippmängijatega tippkoondistel saab olema turniiri algfaas pigem keeruline - eeldusel, et nad soovivad pika turniiri lõpuni edukad olla - ja nende meeskondade juures tuleb arvestada ka klubihooajast tingitud väsimusega.

Põnevamatena märgiksin ära D-, E- ja F-grupi, ühtlased on ka C-, G- ja H-grupp - G kasvõi juba seetõttu, et inglased on suurturniiridel olnud pigem ebaõnnestujate rollis. A-grupi puhul tuleb aga kindlasti arvestada, et Venemaa koondis on juba pikemat aega olnud hädas mistahes mängudes hea tulemuse tegemisega, nii et selleski grupis on, mida jälgida.

Olen juba kuulnud mitmest suust väidet, et MM-i avamäng Venemaa ja Saudi Araabia vahel ei paku pinget, aga tegelikkuses on FIFA jaoks aga pigem asjad hästi, sest pea alati on avamäng oma positsiooni tõttu piletnõudluselt finaali järel teisel kohal.

Kui eestlase vaatenurgast alagruppe kirjeldada, siis Islandi vastasseis Argentiina, Horvaatia ja Nigeeriaga saab kindlasti siin maanurgas erikohtlemise, samuti rootslaste mõõduvõtmine Saksamaa, Lõuna-Korea ja Mehhikoga. Teoreetiliselt tundub ka Brasiilia - Rootsi kohtumine kaheksandikfinaalis tõenäoline.

Lisan, et Eesti Jalgpalli Liidu inimesed jälgisid loosimist ka selle pilguga, millised meeskonnad alustavad suurvõistlust St. Peterburgis, Moskvas ja Kaliningradis, sest just neist mängudest võiksime saada enda jaoks potentsiaalsed vastased kodusteks sõprusmängudeks vahemikus 5. kuni 9. juunini.  Selle koha peal asub Venemaal toimuva MM-i tähenduses meie eriline võimalus.

Tagasi üles
Back