Video: Eesti naiste saalihokikoondis pidi MMil tunnistama Slovakkia paremust

Eesti naiskond pidi MMil tunnistama Slovakkia paremust.

FOTO: Renee Kütisaar (ESHL)

Eesti naiste saalihokikoondis jäi Slovakkias toimuval MMil alla korraldajamaa koondisele. Kuigi kohtumise avavärava viskas 7. minutil eestlanna Edith Pärnik ja mängu seis püsis tasavägisena 34. minutini, võitis Slovakkia lõpuks siiski 10:3.

Peatreener Pavel Semenov selgitas, et paari lihtsa vea järel võistkonna kaitsedistsipliin mõneks hetkeks kadus. Slovakkia mängib sel MMil juba väga head saalihokit, kus sellised eksimused ära kasutatakse. «Viimati saime sel tasemel vastaseid kogeda Itaalias toimunud valikturniiril,» lisas koondise teine treener Joel Heine.

Mängu parimaks valiti täna 28. minutil Eesti teise värava visanud Reti Väärt, kelle sõnul peab lihtsalt tõdema, et vastane oli kiirem nii palliga kui pallita ning oskas väga hästi positsioneeruda. «Pool mängu suutsime väga tugevat vastupanu osutada, aga sealt edasi ei suutnud me ilmselt kaitses mängida seda mängu, mida soovisime. Üritasime väga, aga sellest lihtsalt ei piisanud,» selgitas Väärt.

Mängu tipphetked:

Pärast kohtumist Slovakkiaga on Eestil MM-i C-alagrupis kogutud kaks võidupunkti kohtumisest Austraaliaga. Sellega paikneb Eesti Slovakkia järel teisel kohal. Laupäeval 5:5 viiki mänginud Austraalial ja Singapuril on kummalgi üks tabelipunkt. «Meie eesmärk on olnud alagrupis kahe parema sekka jõuda ja selle tulemuse kindlustamiseks peame Singapuri võitma,» kinnitas peatreener Semenov pärast kaotust Slovakkiale.

Viimane alagrupivastane on Singapur

Täna kohtub koondnaiskond Singapuriga, kes on maailma edetabelis 18. kohal. Mitte kunagi varem Eesti ja Singapuri naiskonnad omavahel kohtunud pole. Singapuri naiste koondis on maailmameistrivõistlustel osalenud alates 1999. aastast ning nende seni parimaks tulemuseks on 10. koht 2007. aastast.

Väärt ütles, et naiskond läheb mängima puhtalt lehelt. «Paneme kõik mängu ja kindlasti teeb seda ka vastane, aga otsustavaks saab ilmselt see, kes oma mängu paremini käima saab. Loodetavasti näitame selle turniiri seni parimat sooritust,» sõnas ta.

Otseülekanne IFF Youtube esimesel kanalil algab pühapäeva hommikul kell 10.30 Eesti aja järgi ja otsepilti saab jälgida siit:

Tagasi üles