Kairys Arbeti ja Kanguri mänguaja kasvust: nad saavad kiiresti aru, mida meeskonnalt nõuan

Karl Rinaldo
Donaldas Kairys ja Isaiah Briscoe.
Donaldas Kairys ja Isaiah Briscoe. Foto: vtb-league.com

Kalev/Cramo korvpallimeeskond sai Ühisliigas taas valusa kaotuse, jäädes eile võõrsil 84:87 alla Minski Tsmokile.

Pärast punkt-punkti-heitluses kulgenud avaveerandit tabas Kalevit pikk mõõn, mille tagajärjel jäädi hetkeks juba 16-punktilisse kaotusseisu. «Minsk hakkas teisel veerandil mängima väga füüsiliselt ning hävitas meid lauavõitluses,» tõdes Kalevi peatreenerina esimest korda lähirivaaliga vastamisi läinud Donaldas Kairys.

Kalevi esinemine paranes teisel poolajal tunduvalt. Tänu meeskondlikule mängule tehti vahe tasa ja mindi neli minutit enne kohtumise lõppu ka juhtima 71:70. «Olen mängijate üle uhke, sest nad tegid poolajal õiged järeldused. Olime ühtäkki sama energilised kui vastased ja see aitas meil ka lauavõitluse lõpuks oma kontrolli alla saada,» selgitas Kairys.