Üllatusmeeskond tõusis Inglismaa kõrgliigas neljandaks

Kris Ilves
Ashley Barnes.
Ashley Barnes. Foto: Martin Rickett/AP

Inglismaa jalgpalli meistrivõistlustel teenis hooaja 11 võidu valitsev meistermeeskond Londoni Chelsea, kes alistas võõral väljakul uustulnuka Huddersfield Towni 3:1.

Mänguskoori avas esimese poolaja keskpaigas Tiemoue Bakayoko, mõned minutid enne poolajavilet suurendas Chelsea eduseisu kaheväravaliseks Willian. Chelsea kolmanda värava lõi 50. minutil Pedro. Võõrustajate auvärav sündis teisel üleminutil, kui täpne oli Laurent Depoitre.

Premier League’i debüüdi tegi Chelsea 17-aastane poolkaitsja Ethan Ampadu, kes sekkus mängu kümmekond minutit enne lõpuvilet.

Magusa võidu noppis koduväljakul Burnley, kui Ashley Barnesi 89. minuti väravast alistati 1:0 Stoke City. Ühtlasi kerkis Burnley liigatabelis neljandaks, kuid lähimad konkurendid Liverpool, Londoni Arsenal ja Tottenham Hotspur on pidanud ühe kohtumise vähem.

Teisipäeva kolmandas mängus teenis dramaatilise võidu Crystal Palace, kes alistas koduväljakul Watfordi. Külalised asusid Daryl Janmaati väravast kolmandal minutil juhtima, kuid lagunesid täielikult kohtumise lõpus.

Esmalt pidi 87. minutil väljakult lahkuma teise kollase hoiatuskaardi teeninud Tom Cleverly. Kõigest kaks minutit hiljem viigistas Bakary Sako mänguseisu, teisel üleminutil sepistas kodumeeskonnale kolm punkti James McArthur.