Väravatesadu Saksamaal: kahe mänguga löödi 13 väravat

Leverkuseni Bayeri mängijad Karim Bellarabi (vasakul) ja Leon Bailey.
Leverkuseni Bayeri mängijad Karim Bellarabi (vasakul) ja Leon Bailey. Foto: Peter Steffen/AP

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas toimusid pühapäeval 17. vooru viimased kaks kohtumist. Kahe mängu peale kokku löödi koguni 13 (!) väravat.

Päeva esimeses vastasseisus võtsid omavahel 32 800 silmapaari ees mõõtu Hannover ja Leverkuseni Bayer - matš lõppes 4:4 viigiga. Mõlemad meeskonnad asusid kohtumist kahel korral juhtima, kuid võidupunkte ei õnnestunud kummalgi teenida. Kokku tegi skoori kuus erinevat mängijat, kahel korral sahistas võrku Jamaica kodakondne ründaja Leon Bailey.

Õhtuses mängus löödi veidi vähem väravaid – viis. Leipzig tunnistas koduväljakul Berliini Hertha 3:2 paremust. Alates seitsmendast minutist arvulises vähemuses mänginud Hertha särgis lõi kaks väravat Davie Selke, ühe lisas Salomon Kalou. Teise poolaja alguses seisid tablool numbrid 3:0. Lepizigi tabamuste eest hoolitsesid Willi Orban ja Marcel Halstenberg.

Tänased tulemused tegid tabeliseisu äärmiselt põnevaks. Saksamaa kõrgliiga liider on 41 punktiga Müncheni Bayern, kuid teist ja kümnendat meeskonda lahutavad vaid kuus punkti.