Gatlini mänedžer dopinguskandaalist: mängisin seda mängu ajakirjanikega lihtsalt kaasa

Justin Gatlin Londoni MM-il.

FOTO: Wang Lili/imago/Xinhua

Justin Gatlin on Briti meedia andmetel vallandanud oma treeneri Dennis Mitchelli, kes ütles väljaande The Telegraph andmetel, et tema edukaim hoolealune kasutab tänaseni dopingut.

The Telegraphi reporterid läksid Floridasse sportlase treeninglaagrisse ning kohtusid seal Mitchelli ja Gatlini agendi Robert Wagneriga.

Ajakirjanike salaja lindistatud vestluses tunnistasid Mitchell ja Wagner, et keelatud ained on kergejõustikus jätkuvalt laialt levinud ning nad teavad viise, kuidas mitte vahele jääda. Wagneri ütluse järgi kasutab Gatlin praegugi EPO-t. Gatlini advokaadid teatasid pärast loo avalikuks tulemist, et ameeriklane pole dopinguaineid hankinud ega tarvitanud.

«Ma pole olnud dopinguga seotud. Mängisin seda mängu (ajakirjanikega) lihtsalt kaasa, sest sain ju aru, mis toimub. Proovisin neid konksu otsa tõmmata,» selgitas Wagner oma sõnavõtu tagamaid, proovides olukorrast puhta nahaga pääseda.

Suvisel Londoni MM-il teiste seas ka Usain Bolti alistanud Gatlin on dopinguga juba kahel korral vahele jäänud: 2001. aastal teenis ta kahe- ja 2006. aastal kaheksaaastase keelu. Viimast vähendati küll hiljem nelja peale.

Tagasi üles