Manchester United sai karikasarjas šokk-kaotuse, Londoni Chelsea pääses imekombel

Kris Ilves
Manchester United langes dramaatilisel moel Inglismaa liigakarikasarjast.
Manchester United langes dramaatilisel moel Inglismaa liigakarikasarjast. Foto: JOHN SIBLEY/Action Images via Reuters

Inglismaa liigakarikasarjas selgusid kõik poolfinalistid. Manchester United tunnistas võõral väljakul esiliigas mängiva Bristol City 2:1 paremust. Londoni Chelsea alistas koduväljakul sama skooriga Bournemouthi.

Inglismaa kõrgliigas teisel kohal paiknev Manchester United jäi aste madalamal mängiva meeskonna vastu kaotusseisu teise poolaja alguses – mänguskoori avas Joe Bryan. Sel hooajal esmakordselt algkoosseisu kuulunud Zlatan Ibrahimovic seadis 58. minutil tabloole viiginumbrid.

Lõppsõna kuulus väljakuperemeestele. Kolmandal üleminutil pani Ashton Gate nimelise staadioni rõkkama Korey Smith. Tema värava toel jõudis Bristol City kolmandat korda klubi ajaloos liigakarikasarja poolfinaali. Möödunud hooaja karikavõitja Manchester United langes konkurentsist.

Bristol City toetajad said varajase jõulukingi.
Bristol City toetajad said varajase jõulukingi. Foto: Simon Galloway/EMPICS Sport

Teises kolmapäevases kohtumises haaras Chelsea Williani väravast juhtohjad Bournemouthi vastu juba 13. minutil. Külalised ei andnud midagi kergelt ja viigistasid mänguseisu 90. minutil – täpne oli Dan Gosling. Kõik olid valmis juba lisaajaks, kuid Alvaro Morata tabamus esimesel üleminutil kindlustas Chelseale edasipääsu.

Päev varem kindlustasid koha nelja parema hulgas Londoni Arsenal ja Manchester City.